Meghan Markle prijala krst anglikánskej cirkvi, pri obrade bol aj princ Harry

Britain Royals
Meghan Markle počas prechádzky so snúbencom, princom Harrym. Zdroj: (Andrew Milligan/Pool Photo via AP)

LONDÝN 8. marca (WebNoviny.sk) – Americká herečka Meghan Markle prijala krst anglikánskej cirkvi. Súkromný obrad sa konal v utorok večer v kaplnke v St. James’s Palace v Londýne. Informáciu priniesol Richard Kay z britského denníka Daily Mail.

Snúbenicu britského princa Harryho pokrstil arcibiskup z Canterbury Justin Welby, ktorý dvojicu 19. mája v Kaplnke svätého Juraja na hrade Windsor aj zosobáši. Na obrade sa okrem jej 33-ročného budúceho manžela zúčastnili aj jeho otec, princ Charles s manželkou Camillou. Po krste sa konala aj konfirmácia.

Tridsaťšesťročná rodáčka z Los Angeles pôvodne patrila k episkopálnej cirkvi Spojených štátov amerických a v domovskom meste navštevovala strednú katolícku školu. Krátko po zásnubách však zástupcovia kráľovskej rodiny uviedli, že prijme krst anglikánskej cirkvi, ktorej hlavou je kráľovná Alžbeta II., Harryho stará mama.

Meghan Markle je známa najmä ako Rachel Zane zo seriálu Kravaťáci (2011). Okrem toho účinkovala napríklad vo filmoch ako Nezabudni na mňa (2010), Šéfovia na zabitie (2011), Random Encounters (2013) či Anti-Social (2015).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alžbeta II.kráľovná Alžbeta II.Meghan Markleprinc Charlesprinc Harry