Aktualizované: Melania Trumpová navštívi štyri africké krajiny, čaká ju ďalšia samostatná zahraničná cesta

Melania Trump
Prvá dáma USA Melania Trump Foto: archívne, SITA/AP
  • aktualizované: 26. septembra 20:02

NEW YORK 26. septembra (WebNoviny.sk) – Americká prvá dáma Melania Trumpová navštívi v októbri štyri africké krajiny – Ghanu, Malawi, Keňu a Egypt. Počas cesty po Afrike sa bude manželka prezidenta Donalda Trumpa zaujímať najmä o situáciu detí v navštívených krajinách.

Trumpová to oznámila v stredu v New Yorku, kde sa tento týždeň koná Valné zhromaždenie Organizácie Spojených národov (VZ OSN). O manželkinej ceste do štyroch afrických krajín ešte pred ňou hovoril novinárom aj prezident Trump.

„Obaja milujeme Afriku,“ povedal v tejto súvislosti. Pôjde o druhú samostatnú zahraničnú cestu prvej dámy USA, odkedy sa Trump ujal úradu prezidenta. Tú prvú absolvovala v septembri, keď sa zúčastnila v Toronte na vojenskej akcii spolu s britským princom Harrym.

Trump často čelí podozreniam, že má rasistické názory, čo on sám ostro odmieta. „Som tým najmenej rasistickým človekom, akého je možné na tomto svete stretnúť,“ bránil sa napríklad v januári na Svetovom ekonomickom fóre v Davose.

Podozrenia z rasizmu v časti spoločnosti vyvolali viaceré jeho kroky aj výroky, napríklad jeho vyhlásenie zo začiatku tohto roka, v ktorom označil africké krajiny za „špinavé diery“ a pýtal sa, prečo by USA namiesto z nich nemohli prijímať prisťahovalcov radšej z Nórska.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpMelania Trumpová
Firmy a inštitúcie OSN Organizácia Spojených národov