Menoslov rozhodcov na olympiádu je potvrdený, Slovensko zastupujú Kubuš a Celárová

Jozef Kubuš
Jozef Kubuš. Foto: archívne, SITA/Martin Havran.

ZÜRICH 30. novembra (WebNoviny.sk) – Rada Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) potvrdila nomináciu 47 rozhodcov z 13 krajín na hokejový turnaj mužov a žien na budúcoročné zimné olympijské hry v Pjongčangu, pričom Slovensko má v nej dvojnásobné zastúpenie: zápasy mužov bude rozhodovať ako hlavný Jozef Kubuš a ženské duely Nikoleta Celárová.

Pre oboch to bude premiéra pod piatimi kruhmi v týchto funkciách. Celárová sa na ZOH vo Vancouveri v roku 2010 zúčastnila ako hráčka slovenskej hokejovej reprezentácie.

Mužský turnaj za účasti 12 tímov bude mať pod palcom 14 hlavných rozhodcov a rovnaký počet čiarových, medzi ženami s ôsmimi účastníckymi krajinami bude na dodržiavanie litery pravidiel dbať 10 hlavných arbitrov a ich 9 pomocníkov.

Najväčšie zastúpenie majú USA (7), za nimi nasledujú Fínsko a Švédsko zhodne so šiestimi zástupcami. Pre väčšinu rozhodcov pôjde o premiéru na olympijskom turnaji, niektorí majú skúsenosti zo ZOH v Soči – Antonín Jeřábek (ČR) či Konstantin Olenin (Rus.), Nemka Nicole Hertrichová a Nórka Aina Hoveová účinkovali už na dvoch zimných olympiádach (Soči 2014, Vancouver 2010). Nominovaní majú na konte dovedna 135 vystúpení na majstrovstvách sveta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom