Mercedes nepodozrieva Ferrari zo špionáže

Lewis Hamilton
Už istým majstrom sveta je Lewis Hamilton. Foto: SITA/AP

BRACKLEY 16. decembra (WebNoviny.sk) – Zástupcovia Mercedesu vo formule 1 nepodozrievajú konkurenčné Ferrari z možného pokusu o získanie dôverných informácií o technológii pohonných jednotiek.

Nemecká automobilka zažalovala nedávno svojho inžiniera Benjamina Hoyla zo snahy o krádež citlivých dokumentov, ten ešte predtým vyjadril zámer pripojiť sa k Scuderii. Hoyle pracoval v Mercedese ako jeden z lídrov v oblasti výkonu od roku 2012. Ferrari neskôr informovalo, že s Hoylom nedospelo k žiadnej dohode.

Po tohtoročnej Veľkej cene Maďarska Hoyle hľadal dôverné dáta vrátane správy z pretekov, informácie o najazdených kilometroch a aktuálnom stave motorov Mercedesu. Pri pokuse zmazal niektoré dokumenty, aby zakryl svoje činy.

„Vyšetrovanie nám neposkytlo dôvod veriť skutočnostiam, že informácie boli posunuté Ferrari alebo že by taliansky tím nejakým spôsobom konal protiprávne. Mercedes bude naďalej chrániť vlastné záujmy a pokračovať v súdnom procese s pánom Hoylom,“ uvádza sa vo vyhlásení „strieborných šípov“. Spor by sa mal vyriešiť do niekoľkých mesiacov. Informoval portál motorsport.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FerrariMercedes