MERS na Slovensku nie je, negatívne boli aj opakované testy

MERS
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 15. júna (WEBNOVINY) – Výsledky muža s podozrením na ochorenie syndrómu MERS sú negatívne. „Môžeme potvrdiť, že kontrolné vyšetrenie vzoriek bolo dokončené a výsledky sú negatívne,“ informoval agentúru SITA hovorca ministerstva zdravotníctva Peter Bubla. Ako dodal, regionálny hygienik zároveň zrušil prijaté opatrenie pre žilinský hotel a ubytovaných hostí.

Ako uviedla hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Petra Stano Maťašovská, pacienta presúvajú na samostatnú izbu na klinike infektológie a geografickej medicíny, keďže už nie je dôvod na jeho izoláciu. „Pacientov stav sa zlepšuje, podľa doterajších výsledkov má bakteriálnu infekciu dýchacích ciest. Predpokladáme, že v nemocnici zostane ešte niekoľko dní,“ uviedla Maťašovská.

Muža s podozrením na ochorenie syndrómu MERS previezli zo Žiliny do Bratislavy v sobotu. Podľa údajov Európskeho centra pre prevenciu a kontrolu chorôb zaznamenáva najvyšší výskyt MERS vo svete Saudská Arábia, druhá je Južná Kórea. V Južnej Kórei sa počet nakazených zvýšil na 150, obetí hlásia 16.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Petra Stano Maťašovská