Mertiňák do semifinále štvorhry na turnaji ATP v San Jose

Bez názvu
Michal Mertiňák Foto: SITA/AP

SAN JOSE 12. februára (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Michal Mertiňák a Bahamčan Mark Knowles nasadení ako prví zvíťazili v piatkovom stretnutí štvrťfinále štvorhry na turnaji ATP World Tour 250 SAP Open v americkom San Jose (dotácia 531 000 USD, tvrdý povrch v hale) nad Argentínčanom Juanom Martinom Del Potrom a domácim Samom Querreym za 71 minút 4:6, 6:1, 10:7 (zápasový tajbrejk). Kuriozitou je fakt, že zdolaní – najprv Querrey a potom Del Potro – boli v miestnej singlovej súťaži súpermi Lukáša Lacka.

Tridsaťjedenročný rodák z Považskej Bystrice Mertiňák a bývalý líder párového svetového rebríčka Knowles už majú istotu spoločného šeku na 8370 USD a 90 bodov do renkingu. V sobotňajšom semifinále budú bojovať s nenasadeným kolumbijsko-belgickým tandemom Alejandro Falla, Xavier Malisse.

Štvorhra mužov – štvrťfinále:

Mark Knowles, Michal Mertiňák (Bah./SR-1) – Juan Martin Del Potro, Sam Querrey (Arg./USA) 4:6, 6:1, 10:7 (zápasový tajbrejk) za 71 minút

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí štvrťfinále dvojhry a výsledok štvrťfinále štvorhry so slovenskou účasťou na tenisovom turnaji ATP World Tour 250 SAP Open v americkom San Jose (dotácia 531 000 USD, tvrdý povrch v hale):