Messi po finále Copa América ukončil reprezentačnú kariéru

Lionel Messi
Smutný Lionel Messi po finálovom zápase jubilejného 100 ročníka Copa América, v ktorom Argentína podľahla Čile. East Rutherford, 26. jún 2016. Foto: SITA/AP

EAST RUTHERFORD 27. júna (WebNoviny.sk) – Hviezdny argentínsky futbalista Lionel Messi sa rozhodol ukončiť reprezentačnú kariéru. Svoje rozhodnutie oznámil pre TyC Sports po finálovom zápase jubilejného 100. ročníka Copa América, v ktorom „albicelestes“ podľahli Čile až po strelách zo značky pokutového kopu 4:2, v rozstrele zlyhal aj Messi.

Poklonu krajanovi Messimu zložil aj argentínsky tréner Čiľanov Pizzi

„Národný tím je pre mňa uzavretá kapitola. Štvrté finále a zase nič. Robil som, čo sa dalo. Zo všetkého najviac som túžil vyhrať, ale ani teraz sa to nepodarilo. Myslím si, že je koniec. Vrcholom všetkého bola táto zahodená penalta. Takto to bude najlepšie – pre mňa aj pre všetkých. Ľudia sú nespokojní, my sme tiež sklamaní, že sme boli vo finále a trofej nám unikla. Nestal som sa s Argentínou šampiónom a to ma bolí viac ako kohokoľvek iného. Asi mi to nebolo súdené. Žiaľ, odchádzam bez splnenia jedného veľkého cieľa,“ povedal Messi dva dni po svojich 29. narodeninách.

Video: Argentína vo finále jubilejného 100. ročníka Copa América podľahla Čile

„Najmä za posledné dva roky sa to u neho nakopilo, bolo toho už priveľa. Nečudujte sa mu. Cíti sa presne ako hráč, ktorý sa maximálne snaží a víťazstvo mu stále uniká,“ uviedol tréner Argentínčanov Gerardo Martino na adresu Messiho.

Poklonu svojmu krajanovi zložil aj argentínsky tréner Čiľanov Juan Antonio Pizzi: „Jeho futbalové čísla sú jedinečné a neporovnateľné. Tak to zostane navždy, lebo je nemožné pre ktoréhokoľvek iného hráča, aby dosiahol to, čo Messi. Pre moju generáciu bol najväčší Maradona, lebo toho veľa urobil pre argentínsky futbal. Dovolím si však tvrdiť, že najlepší hráč všetkých čias hral teraz na turnaji v Spojených štátoch amerických.“

Obrazom: Finále MS vo futbale 2014, v ktorom Nemecko zdolalo Argentínu

Messi prehral veľké finále tretí rok po sebe

Päťnásobný najlepší futbalista sveta podľa FIFA a víťaz ôsmich ročníkov najvyššej španielskej súťaže s FC Barcelona stále nezískal turnajový titul s argentínskym národným tímom na seniorskej úrovni a už ho ani nezíska.

Finálové zápasy na vrcholných turnajoch sú pre Messiho, zdá sa, zakliate. Veľké finále prehral tretí rok po sebe, okrem dvoch edícií Copa América aj súboj o titul na majstrovstvách sveta 2014 v Brazílii (s Nemeckom 0:1 po predĺžení).

S výberom rodnej krajiny sa tešil zo zlatých medailí iba na svetovom šampionáte 2005 hráčov do 20 rokov a o tri roky neskôr aj na olympijských hrách v Pekingu, kde drvivú väčšinu kádra tvorili futbalisti do 23 rokov. Jeho 55 gólov v najcennejšom drese je historickým argentínskym rekordom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gerardo MartinoLionel Messi
Firmy a inštitúcie Argentínska futbalová reprezentácia