Messi si pripísal hetrik, Angličania skončili v nemocnici

Klaas Jan Huntelaar

BRATISLAVA 1. marca (WEBNOVINY) – „Robben zlomil anglické srdcia“ – napísala na svojom webe Anglická futbalová asociácia (FA) po stredajšej prehre reprezentácie v medzištátnom prípravnom súboji v londýnskom Wembley s Holandskom 2:3 (0:0) inkasovaným gólom v druhej minúte nadstaveného času.

Hostia viedli po hodine hry zásluhou legionárov z nemeckej bundesligy 2:0 – v 57. minúte otvoril skóre Arjen Robben z mníchovského Bayernu, krátko po ňom pridal druhý gól Klaas-Jan Huntelaar zo Schalke 04.

Dvaja anglickí futbalisti skončili po zápase v nemocnici a celkovo boli traja zranení Angličania.

V 59. min zvýšil Klaas-Jan Huntelaar už na 2:0 pre hostí, ale zrazil sa pri tom hlavou s Chrisom Smallingom. Obaja zostali ležať na trávniku, Smallinga vyniesli na nosidlách, autor druhého holandského gólu odkráčal po vlastných s obviazanou hlavou. Tržné rany im museli ošetriť v nemocnici.

„Huntelaara sme poslali do nemocnice, pretože sme sa obávali o jeho hlavu. V šatni vyzeral lepšie ako na trávniku, ale rozhodli sme sa, že bude lepšie, keď ho vyšetria,“ referoval pre BBC holandský tréner Bert van Marwijk. Smalling bol na tom ešte horšie, mal hlbokú tržnú ranu.

Zoznam domácich strát sa Smallingom iba začínal. Už v 33. min sa zápas skončil pre Stevena Gerrarda. Stredopoliara FC Liverpool nahradil v zostave Daniel Sturridge z Chelsea, ale aj ten musel odstúpiť pre opuchnutý palec na nohe v úplnom závere, keď sa lámal chlieb.

Zverenci dočasného kouča Stuarta Pierca mohutne finišovali, päť minút pred koncom riadneho hracieho času znížil Gary Cahill, v prvej pridanej minúte vyrovnal Ashley Young. Lenže v 92. minúte sa dostal do pokutového územia domácich spomenutý Robben, loptu si typicky prehodil na svoju silnejšiu ľavú nohu a utešenou strelou rozhodol.

England 2-3 Holland (Friendly) by goalsarena2012-2

Messiho explózia prišla vo Švajčiarsku

Dlhoočakávaná strelecká explózia Lionela Messiho v argentínskej reprezentácii prišla v stredu vo Švajčiarsku, kde ofenzívna „včelička“ FC Barcelona hetrikom rozhodla o víťazstve „Albicelestes“ 3:1. „Na tento moment som čakali veľmi dlho. Je to pre mňa špeciálny deň. Som šťastný, že sa mi to podarilo,“ uviedol v rozhovore pre sport.ch 24-ročný Messi.

Francúzi si poradili s Nemcami

Francúzi v Brémach nečakane zvíťazili nad Nemcami 2:1, domáci však nastúpili bez tradičných opôr Philippa Lahma, Bastiana Schweinsteigera či brankára Manuela Neuera, ktorý presedel duel na lavičke.

„Po prehre býva človek vždy naštvaný. Tentoraz je však môj hnev ešte väčší, pretože ma zarazil spôsob, akým sme prehrali,“ bordovel od jedu tréner „Nationalelf“ Joachim Löw. „Výsledok ma skutočne nezaujímal, podstatné pre mňa bolo, aby sme urobili krok vpred. Nemcov sme dobre zanalyzovali, snažili sme sa ich vysoko napádať, aby nemohli naplno rozvinúť svoju ofenzívu. To nám fungovalo,“ poznamenal francúzsky tréner Laurent Blanc.

Germany 1-2 France (Friendly) – All Goals by goalsarena2012-2

Američania triumfovali v Janove

Cenné víťazstvo 1:0 dosiahli v stredu Američania v Janove, kde si poradili s Talianmi gólom Dempseyho v 55. minúte. Poliaci „nepokrstili“ novootvorený štadión pre ME 2012 vo Varšave gólom, s Portugalskom v stredu remizovali 0:0. Víťazstvá rozdielom dvoch gólov dosiahli Rusi v Dánsku (2:0) aj Švédi v Chorvátsku (3:1). Česi viedli v Írsku 40. reprezentačným gólom Milana Baroša z 50. minúty, krátko pred koncom duelu vyrovnal Simon Cox.

„Náš výkon je prísľubom do ďalších zápasov. Len ma mrzí, že sme v závere inkasovali po našej chybe. Barošov štyridsiaty gól je úctyhodné číslo. V reprezentácii sa v predchádzajúcom období veľmi nepresadzoval, ale to bolo spôsobené aj jeho zdravotnými problémami. Pre neho i celý tím je dôležité, že konečne rozvlnil sieť. Jeho góly potrebujeme,“ cituje server idnes.cz trénera Čechov Michala Bílka.

Súhrn výsledkov stredajších medzištátnych prípravných futbalových stretnutí:

BURSA

Turecko – Slovensko 1:2 (0:2)

Góly: 85. Ömer Toprak – 24. V. Weiss ml., 39. Stoch, ŽK: 87. Tunay Torun – 29. Škrtel, rozhodovali: Kinhöfer – Scheppe, Lupp (všetci Nem.)

Turecko: Sinan Bolat – Gökhan Gönül, Semih Kaya, Ömer Toprak, Caner Erkin (80. Hasan Ali Kaldirim) – Mehmet Topal, Nuri Sahin (86. Soner Aydogdu) – Arda Turan (75. Alper Potuk), Mehmet Ekici (57. Burak Yilmaz), Olcan Adin (58. Tunay Torun) – Mustafa Pektemek (69. Mevlüt Erdinc)

Slovensko: D. Perniš – Pekarík, Škrtel (62. Saláta), Hubočan, Zabavník – Kucka (84. M. Čech), Kopúnek – V. Weiss ml. (68. Hološko), Hamšík (90.+ Jež), Stoch (61. Breznaník) – M. Bakoš (46. Šesták)

Izrael – Ukrajina 2:3 (0:2)

Góly: 56. Hemed (z pok. kopu), 63. Sahar – 17. Gusev (z pok. kopu), 45. Konopľanka, 61. Jarmolenko

Švajčiarsko – Argentína 1:3 (0:1)

Góly: 50. Shaqiri – 20. a 88. a 90. Messi (tretí z pok. kopu)

ZÁHREB

Chorvátsko – Švédsko 1:3 (1:1)

Góly: 44. J. Olsson (vlastný) – 13. Ibrahimovič (z pok. kopu), 46. a 69. S. Larsson

KLAGENFURT

Rakúsko – Fínsko 3:1 (1:0)

Góly: 32. Janko, 54. Harnik, 73. Ivanschitz – 90. Furuholm

HERAKLIÓN

Grécko – Belgicko 1:1 (1:1)

Góly: 9. Salpingidis – 33. Chadli, ČK: 62. Lombaerts (Belg.)

Španielsko – Venezuela 5:0 (2:0)

Góly: 37. Iniesta, 40. David Silva, 50., 53. a 84. Soldado, ČK: 65. Amorebieta (Venez.)