Mestá a obce v Slovenskom raji uspeli s podporou turizmu

Slovenský raj
Foto: SITA/Rastislav Ovšonka

POPRAD 14. januára (WEBNOVINY) – Mesto Spišská Nová ves spolu s ďalšími obcami združenými v Mikroregióne Slovenský raj bolo úspešné s projektom

„Integrovaná propagácia infraštruktúry cestovného ruchu a ponuky aktivít na území mikroregiónu Slovenský raj“. Samosprávy získali na neinvestičné aktivity v cestovnom ruchu z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu získali nenávratný finančný príspevok vo výške 284 407,20 €. Celkové náklady projektu predstavujú 299 376 €. Samosprávy sa budú na projekte podieľať piatimi percentami, informovala Lucia Kormošová z Mestského úradu v Spišskej Novej Vsi.

Cieľom projektu je zvýšiť konkurencieschopnosť cestovného ruchu v regióne Slovenského raja,“ uviedla vedúca útvaru rozvoja mesta pri Mestskom úrade Spišská Nová Ves Zuzana Záborská. Projekt nadväzuje na aktivity už ukončeného projektu “Turizmus bez hraníc“, ktorý bol podporený zo zdrojov Programu cezhraničnej spolupráce medzi Slovenskom a Maďarskom. V rámci tohto projektu sa dobudovali a posilnili produkty cestovného ruchu ako Gotická cesta, Železná cesta a Cesta po hradoch a kaštieľoch. Skúsenosti získané pri realizácii tohto projektu budú zúročené pri príprave a plánovaných projektových aktivít nového projektu zameraných najmä na budovanie kapacít v oblasti cestovného ruchu a na zlepšenie spoločných marketingových a propagačných nástrojov, dodala Záborská.

V rámci projektu by sa mala vypracovať marketingová stratégia pre destináciu Slovenský raj a okolie. Vydať by sa mali propagačné materiály Národný park Slovenský raj, katalóg o aktivitách a službách v Mikroregióne Slovenský raj v šiestich jazykových mutáciách a vyjsť by mal aj reprezentačný film o Slovenskom raji, jeho hodnotách a ponuke rekreácie a oddychu. V rámci projektu by sa mala modernizovať a aktualizovať spoločná internetová stránka partnerov projektu. Projekt potrvá do júna 2013.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom