Mesto Martin chce opäť hokejové mužstvo v lige, klub vybudujú od nových základov

MHC Martin
Zľava: hráči MHC Martin Jaroslav Markovič a Branislav Rapáč a poslanec mestského zastupiteľsva, predseda komisie verejného záujmu, komisia športu a mládežže Zdenko Kozák počas tlačovej konferencie s hráčmi klubu MHC Martin na tému záchrany extraligového hokeja v meste. Foto: archívne, SITA

MARTIN 3. augusta (WebNoviny.sk) – Po rozhodnutí Pro-Hokeja, riadiaceho orgánu najvyššej slovenskej hokejovej súťaže neodporučiť udelenie licencie klubu MHC Martin na nasledujúcu sezónu Tipsport ligy, výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja na svojom zasadnutí 2. augusta 2017 rozhodol neudeliť MHC Martin ani licenciu na účasť v 1. lige na sezónu 2017/2018.

Výsledok nedôsledného manažovania

Mesto Martin však podľa slov primátora Andreja Hrnčiara urobí všetko pre to, aby hokej v metropole Turca neskončil.

„Aj keď nás toto rozhodnutie nepotešilo a, samozrejme, nás mrzí, rešpektujeme ho. Neúčasť MHC Martin v Tipsport lige a ani v 1. lige je výsledkom nedôsledného manažovania a zlého hospodárenia bývalých aj súčasných akcionárov súkromného klubu MHC Martin. Mesto Martin investovalo v priebehu rokov do hokeja nemalé finančné prostriedky a rozhodne nám záleží na tom, aby v Martine pokračoval,“ zhodnotil verdikt primátor mesta Martin Andrej Hrnčiar.

Berú iniciatívu do vlastných rúk

Mesto plánuje v otázke záchrany martinského hokeja vziať iniciatívu do vlastných rúk. „Posledných pár týždňov diania okolo martinského hokeja ukázalo, že je načase vybudovať ho úplne od základov za iných podmienok a podľa iných pravidiel. Mesto Martin bude preto iniciovať založenie občianskeho združenia, v ktorom bude mať samotné mesto silnú kontrolnú právomoc. Následne budeme žiadať Slovenský zväz ľadového hokeja, aby sme mohli hrať 2. hokejovú ligu a pevne verím, že nebude trvať dlho, kým si MHC Martin opäť zahrá v extralige,“ priblížil plány mesta Andrej Hrnčiar.

Mesto Martin hokejový klub dlhoročne podporovalo prostredníctvom dotácií, výdavkov na údržbu zimného štadióna a osobnou angažovanosťou primátora pri rokovaní s kľúčovými sponzormi.

Informácie a vyjadrenia Andreja Hrnčiara pochádzajú z tlačovej správy, ktorú agentúre SITA poskytla Zuzana Kalmanová, hovorkyňa mesta Martin

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Hrnčiar
Firmy a inštitúcie MHC Moutfield Martin