Mesto Nitra chce zarobiť na tržniciach

Nitra
Foto: Ilustračné foto SITA/Mária Pietová

NITRA 26. novembra (WEBNOVINY) – Mesto Nitra si bude svoje dve tržnice prevádzkovať samo, rozhodli o tom mestskí poslanci. Od doterajšieho prevádzkovateľa – spoločnosti Rinox ich preberie od 1. januára 2012.

Primátor Jozef Dvonč predpokladá, že výnos z prevádzkovania bude minimálne 265 000 eur, pretože toľko platila spoločnosť Rinox mestu.

Ja by som bol úplne spokojný, keby sme do 330 000 eur vedeli touto činnosťou v prospech mesta pre budúci rok získať,“ povedal Dvonč. Radnica bude tržnice v centre Nitry a na sídlisku Klokočina spravovať prostredníctvom nového referátu oddelenia majetku. Ceny nájomného trhovníkom zdvíhať nechce.

Urobili sme prieskum a 99 percent trhovníkov chce zostať na tržnici za tých istých podmienok, ako mali zmluvy uzavreté doteraz, čiže zrejme budeme rešpektovať ceny, aby sme neodradili trhovníkov,“ dodal Dvonč.

Pred časom radnica vypísala na nového prevádzkovateľa tržníc verejnú súťaž. Víťazná ponuka nájomného sa jej však zdala, paradoxne, privysoká. Ján Plandora, ktorý vlastní súkromnú tržnicu Polygon, ponúkol 501 000 eur ročne, čo je o 88 percent viac, ako mesto inkasovalo doteraz. Najnižšia možná suma, stanovená v podmienkach súťaže, bola 270 000 eur. Trhovníci sa však obávali zvýšenia nájomného a reagovali petíciou.

Mesto súťaž zrušilo bez udania dôvodu, na čo má ako jej vyhlasovateľ právo. Potom sa poslanci rozhodli vypísať novú súťaž len na voľné predajné plochy s tým, že budovy by zostali v správe mesta. Teraz sa priklonili k názoru, že pre komplexný prehľad celkovej prevádzky a nájmov bude lepšie ponechať v pôsobnosti mesta aj voľné predajné plochy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján PlandoraJozef Dvonč