Mestský poslanec Richard Drutarovský ohlásil kandidatúru na primátora Prešova

Miroslav Beblavý, Richard Drutarovský, Ivan Štefunko
Zľava: Líder hnutia SPOLU - občianska demokracia Miroslav Beblavý, kandidát na primátora mesta Prešov Richard Drutarovský a líder hnutia Progresívne Slovensko Ivan Štefunko počas tlačovej besedy po podpise dohody o spolupráci v prešovských komunálnych voľbách medzi stranami Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia a predstavením spoločného kandidáta na primátora mesta Prešov. Prešov, 28. marec 2018. Foto: SITA/Viktor Zamborský.

PREŠOV 29. marca (WebNoviny.sk) – Svoju kandidatúru na primátora mesta Prešov oznámil súčasný poslanec Mestského zastupiteľstva v Prešove Richard Drutarovský. Kandidovať bude ako nezávislý s podporou koalície SPOLU – občianska demokracia a Progresívneho Slovenska.

Kandidatúru ohlásil na tlačovej konferencii spolu s lídrami týchto politických strán Miroslavom Beblavým a Ivanom Štefunkom. Spoločne podpísali tiež dohodu o spolupráci v prešovských komunálnych voľbách týkajúcu sa kampane a postupu po voľbách v spoločnom poslaneckom klube.

Drutarovský svoju kandidatúru zdôvodnil tým, že mesto podľa neho v súčasnosti nevyužíva potenciál svojich ľudí tak, ako by mohlo, a preto sa nerozvíja.

Drutarovský priblížil svoje ciele

„Prešovčania stratili vieru, že majú zmenu vo svojich rukách. Chcem im ju vrátiť,” uviedol a dodal, že jeho víziou je, aby v meste začali pre obyvateľov fungovať kvalitné služby a aby mesto vo vedení využívalo tých najšikovnejších ľudí.

„Tiež chcem dosiahnuť to, aby obyvatelia Prešova svojmu mestu rozumeli a boli viac zapojení do rozhodovania. Samozrejmosťou je vysoká transparentnosť, čiže transparentné verejné obstarávania a výberové konania,“ povedal Drutarovský.

Ako mestský poslanec vraj vidí, aké problémy radnicu trápia. „Som v dennom kontakte s obyvateľmi mesta a tých sťažností na slabú funkčnosť mesta, či mestských služieb je veľa,“ dodal kandidát na primátora, ktorého ambíciou je dosiahnuť, aby mesto bolo atraktívnym sídlom pre život všetkých generácií.

„Aby sa tu darilo deťom, bolo tu veľa pracovných príležitostí, a aby sa Prešov stal pre širšie okolie centrom na trávenie voľného času, ale i dôstojnú starobu,“ uviedol Drutarovský s tým, že kampaň si bude financovať z vlastných prostriedkov a transparentných darov.

Prešov podľa Beblavého potrebuje zmenu

Ako uviedol Beblavý, strana SPOLU – občianska demokracia kandidatúru Drutarovského podporuje preto, lebo zosobňuje hodnoty strany týkajúce sa odbornosti, pracovitosti a čestnosti.

„Zároveň si myslíme, že Prešov potrebuje výraznú zmenu, pretože je síce tretím najväčším mestom na Slovensku, ale jeho ekonomická situácia, ani život v meste tomu nezodpovedajú,“ zdôvodnil Beblavý podporu kandidatúry.

„Pán Drutarovský má za sebou veľmi silný príbeh, vie dať dokopy zaujímavých ľudí a okrem toho má víziu mesta, ktoré si toto mesto zaslúži. Prešov žije pod svoj potenciál, najmä v oblasti vzdelanosti a podnikateľského prostredia,“ doplnil predseda hnutia Progresívne Slovensko Ivan Štefunko.

Ako deklarovali predsedovia oboch strán, o podpore spoločných kandidátov rokujú aj v iných mestách, ako je Bratislava, Nitra, či Banská Bystrica a v rámci Prešovského kraja napríklad Poprad a Bardejov.

Kandidovať bude aj Turčanová z KDH

Prešovský nezávislý kandidát na primátora a obe strany, ktoré ho podporujú, spoločne zložia aj kandidačnú listinu na poslancov prešovského mestského zastupiteľstva. Tá bude otvorená aj pre overených nezávislých kandidátov na poslancov.

Drutarovský avizoval, že pri zvolení za primátora sa bude naplno venovať tejto funkcii a nebude kandidovať do parlamentu. Predbežne však ráta s tým, že sa okrem primátorskej pozície bude uchádzať aj o poslanecký post v mestskom zastupiteľstve.

Drutarovský je mestským poslancom druhé volebné obdobie, v súčasnosti je členom poslaneckého klubu KDH, SDKÚ-DS, Most-Híd, Sieť a NOVA. V roku 2006 sa ako nezávislý už raz o post primátora neúspešne uchádzal.

Prvou potvrdenou kandidátkou na post primátora Prešova je súčasná primátorka Andrea Turčanová, ktorá je členkou Kresťanskodemokratického hnutia (KDH).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea TurčanováIvan ŠtefunkoMiroslav Beblavý
Firmy a inštitúcie PS Progresívne SlovenskoSPOLU – občianska demokracia