Meteorológovia vydali výstrahu pred snežením na juhu Slovenska, ďalším okresom zas hrozia povodne

sneh, chodník

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal niekoľko výstrah pred snežím i povodňami. Informoval o tom na svojej webovej stránke.

Výstraha pred snežím v piatich okresoch

Pre okresy Levice, Veľký Krtíš, Krupina, Lučenec a Rimavská Sobota platí výstraha prvého stupňa pred snežením. Ako uviedol SHMÚ na webovej stránke, výstraha platí do 21:00.

Meteorológovia očakávajú výskyt sneženia, pri ktorom spadne 10 až 15 cm nového snehu.

SHMU, výstrahy
Foto: SHMÚ

Výstrahy prvého a druhé stupňa pred povodňami

Pre okresy Michalovce a Trebišov mimo povodia rieky Roňava platí výstraha druhého stupňa pred povodňami.

Pre okresy Senica, Malacky, Lučenec, Rimavská Sobota, Revúca a Sobrance je vydaná výstraha prvého stupňa. Podobne to platí aj pre juh okresu Nové Zámky, pre Košice v povodí riek Hornád a Bodva a pre okres Trebišov v povodí rieky Roňava. Výstraha je pre všetky okresy platná do stredy 10. februára do 10:00.

Pre Michalovce v dolnej časti Bodrogu vydal ústav výstrahu vzhľadom na očakávaný dážď, zásoby snehu a nasýtenosť povodí. Doplnil, že aj na ukrajinskej časti povodia je predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov.

V súvislosti s okresom Trebišov bez Roňavy uviedol, že na Bodrogu majú pretrvávať vysoké vodné stavy zodpovedajúce stupňom povodňovej aktivity.

SHMU, výstrahy
Foto: SHMÚ
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav