Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
MetLife Amslico logo NEW
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
MetLife Amslico LOGO NOVE
9. 10. 2013 9:53 Ekonomika od Webnoviny.skSITA Diskusia

MetLife Amslico reaguje na zníženie úrokovej miery

BRATISLAVA 9. októbra (WBN/PR) – Slováci, ktorí si plánujú uzatvoriť kapitálové životné poistenie, by sa mali poponáhľať. Už len do konca roka bude možné uzatvoriť poistenie s garantovanou technickou úrokovou mierou vo výške 2,5 percenta, keďže Národná banka Slovenska od 1. januára znižuje jej výšku na úroveň maximálne 1,9 percenta.

MetLife Amslico, najväčšia poisťovňa zameraná primárne na životné poistenie, ponúka riešenie a prichádza na trh s dvomi novinkami, ktoré zabezpečia klientom garanciu 2,5 percenta počas celej poistnej doby, teda napríklad až na 30 rokov.

Bez názvu
Foto: MetLife Amslico

MetLife Amslico flexibilne reaguje na budúcoročné zmeny prostredníctvom produktu GARANCIA PLUS – Poistenie pre prípad smrti alebo dožitia. Ide o bežne platené kapitálové životné poistenie pre prípad smrti alebo dožitia, s technickou úrokovou mierou 2,5 percenta ročne počas celej poistnej doby. Nakoľko poistenie GARANCIA PLUS predstavuje poistenie so sporivou zložkou, rieši aj finančnú neistotu v budúcnosti, pretože treba myslieť aj na obdobie, keď už nie sme aktívne zárobkovo činní, ale chceme si zachovať životnú úroveň, na ktorú sme boli zvyknutí. Klienti, ktorí preferujú stabilitu a garanciu výnosov, majú prostredníctvom tohto produktu možnosť zabezpečiť si kombinovanú ochranu jednoduchým spôsobom do konca roka omnoho lacnejšie.

Bez názvu
Foto: MetLife Amslico

Ďalší produkt, reflektujúci na aktuálnu situáciu, je pripoistenie V.I.P. PRÉMIA. Ide o jednorazovo platené pripoistenie pre prípad smrti alebo dožitia. Jedinečnosť tohto pripoistenia spočíva v tom, že prostriedky klienta sa garantovane zhodnocujú 2,5 percentami počas celej poistnej doby, ktorá môže byť až 30 rokov. Klient určí osobu, ktorej budú prostriedky vyplatené v prípade jeho smrti alebo na konci pripoistenia. Daň z príjmu sa na rozdiel od niektorých iných foriem zhodnotenia prostriedkov platí až na konci.

Poisťovňa MetLife Amslico, ktorej v súčasnosti dôveruje 450 000 klientov, vykázala za minulý rok hrubý predpis poistného vo výške 120,5 milióna eur, čo je v porovnaní s rokom predchádzajúcim nárast o jedno percento. Spoločnosť zároveň dosiahla čistý zisk vo výške viac ako 18,7 milióna eur. Výška hrubého zisku predstavovala čiastku 23,65 milióna eur a vlastné imanie navýšila v porovnaní s predchádzajúcim rokom o 12 percent na 147 milióna eur. Spoločnosť mala za minulý rok viac ako 10-percentný podiel na trhu životného poistenia. Podľa zdrojov Slovenskej asociácie poisťovní (SLASPO) jej tým patrí celkovo tretia priečka zo všetkých 22 poisťovní združených v asociácii.

Spoločnosť pôsobí na slovenskom trhu od decembra 1995 a odvtedy ani raz nevykázala stratu. Patrí dlhodobo medzi najziskovejšie poisťovne. Poisťovňa bola v poslednom ročníku ekonomického týždenníka Trend opätovne ocenená ako Poisťovňa roka.

Materská spoločnosť MetLife Amslico – MetLife Inc. je globálnym lídrom v poskytovaní poistenia, dôchodkového zabezpečenia a poistných produktov pre zamestnancov. Svoje služby poskytuje 90 miliónom klientov. Prostredníctvom svojich pridružených spoločností a pobočiek má MetLife vedúce postavenie v Spojených štátoch amerických, Japonsku, Latinskej Amerike, Ázii, Európe a na Strednom východe.

Ďalšie informácie sú dostupné na stránke www.metlifeamslico.sk

Odporúčané články

Poistenie úveru v banke, či v poisťovni? Naučme sa využívať solárnu energiu efektívnejšie. Je to investícia, ktorá sa dá poistiť

Neprehliadnite

Na súde s exministrom Ruskom v kauze prípravy vraždy Volzovej vypovedali Černák a Kaštan (aktualizované) Aktualizované: Starostovia a primátori zvolili nového predsedu ZMOS, na poste nahradí Michala Sýkoru Video: Švédsko cez štvrťfinále MS v hokeji 2019 neprešlo, Fínsko uspelo v gólovej prestrelke Ďalšia luxusná značka končí s kožušinami, na slovenských farmách sú týrané tisíce zvierat Prezident Kiska dávno nie je nadstranícky, podľa Tomáša už mal vybrať šiestich ústavných sudcov Tínedžerka Judita ide vo väzby, je obvinená z vraždy 16-ročného chlapca v Žiline Primátor Vallo predstavil nové poplatky a pravidlá v parkovacej politike Pôjdu študenti voliť? O Európskom parlamente sa dozvedajú aj z diskusných fór (podcast)

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.