Mexickí policajti zastrelili 20 členov drogového gangu

Mexiko, vojak
V Mexiku vláda bojuje s vplyvnými drogovými gangmi. Foto: SITA/AP

MEXIKO 24. júla (WEBNOVINY) – Najnovšie ozbrojené boje medzi členmi mexických drogových kartelov a príslušníkmi miestnej polície si vyžiadali až 22 obetí.

K poslednému podobnému incidentu prišlo v štáte Michoacán. Medzi obeťami sú aj dvaja policajti, ktorých zabili počas krvavej prestrelky.

Násilie vypuklo po tom, ako členovia gangov zablokovali miestne cesty s pomocou vozidiel a zaútočili na členov policajnej hliadky. Za všetkým stojí vplyvný drogový kartel Templárski rytieri, ktorý má pod kontrolou veľké časti tohto západomexického štátu.

Michoacán je jedným z najchudobnejších štátov krajiny a domovom trás pašerákov drog. Bol tiež prvým štátom, kam dnes už bývalý prezident Felipe Calderón vyslal armádu, keď v roku 2006 vyhlásil vojnu drogovým kartelom. Do roku 2012, keď odišiel zo svojej funkcie, si vojna podľa odhadov vyžiadala v celom Mexiku 70 000 obetí. Jeho nástupca Enrique Peňa Nieto posúva stratégiu smerom k prevencii kriminality a redukcii vrážd. Podľa jeho slov však vojaci ostanú v uliciach, kým sa násilie nezníži.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Enrique Peňa NietoFelipe Calderón