Mich Kemeter prešiel po lane 250 metrov ponad jazero

Rakúsko hostí čínskeho prezidenta
Rakúski policajti na člne prehľadávajú jazero Wolfgangsee v St. Gilgene, kam zavíta rakúska hlava štátu Heinz Fischer so svojim čínskym náprotivkom Chu Ťin-tchaom. Rakúsko rokuje s predstaviteľmi najľudnatejšej krajiny sveta najmä o ekonomických otázkach a zlepšeniu vzájomnej bilancie dovozu a vývozu tovaru. Foto: SITA/AP Photo/Kerstin Joensson

BRATISLAVA 25. septembra (WEBNOVINY) – Rakúsky povrazochodec, horolezec a BASE jumper Mich Kemeter prešiel po lane vzdialenosť 250 metrov.

Celý čas kráčal nad rakúskym jazerom Grüner See a prekonal tak svoj vlastný rekord z roku 2012, keď prešiel nad rovnakou vodnou plochou 222 metrov.

Kemeterovi sa podarilo prejsť dĺžku približne troch futbalových ihrísk až po 20 dňoch a na 35. pokus, pričom pri jednom z nich mu do konca chýbalo iba šesť metrov. Okrem sústredenia bol jeho výkon náročný aj fyzicky, keďže ho po istom čase na lane začali páliť ramená a bicepsy upažených rúk.

„Je to fantastický pocit, keď prelomíte svoj vlastný rekord. Najväčším problémom bol vietor a počasie, s chôdzou musíte počkať, kým je také dokonalé, ako to je len možné. Musíte sa sústrediť a byť skutočne trpezlivý,“ povedal o svojom výkone nadšený Kemeter.

„Voda bola krásna, svietilo slnko a jazero bolo ako zrkadlo. Cítil som prepojenie s prírodou, jej energiu a ducha,“ dodal. Kemeter, ktorého volajú aj rakúsky Daredevil, by k svojmu rekordu chcel každý rok pridať 10 metrov, čo by znamenalo, že vo veku 40 rokov by ich už mal prejsť 400. Okrem rekordov v povrazochodectve sa mu podarilo bez výstroje vyliezť na zhruba 305 metrov vysokú stenu v Grand canyon du Verdon v južnom Francúzsku či zdolať 45 poschodí najvyššej budovy v čínskom meste Čchang-ša.

Informácie pochádzajú z webstránky www.dailymail.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom