Michael Bay nakrúti film o komande bojujúcom proti Hitlerovi

Vojaci hitler
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 11. októbra (WEBNOVINY) – Americký filmár Michael Bay nakrúti snímku o nórskych utečeneckých komandách, ktoré sa snažili zmariť Hitlerovo úsilie o vytvorenie atómovej bomby.

Scenár trileru s názvom Sabotage sa zakladá na skutočnom príbehu, ktorý v rovnomennej knihe opísal Neal Bascomb. Bay sa zatiaľ projektu upísal ako producent, avšak špekuluje sa o tom, že snímku bude tiež režírovať.

Štyridsaťosemročný Michael Benjamin Bay je rodákom z Los Angeles. Známy je najmä ako režisér veľkorozpočtových filmov plných akcie a pôsobivých scén. Úspech zaznamenal hneď debutovou snímkou Bad Boys (1995), v ktorej si zahrali herci Will Smith či Martin Lawrence. Na akčnú komédiu následne nadviazal trilerom Skala (1996) so Seanom Connerym a Nicolasom Cageom.

Postupne sa potom podpísal aj pod snímky Armageddon (1998), Pearl Harbor (2001), Bad Boys 2 (2003), Ostrov (2005), Transformers (2007), Transformers: Pomsta porazených (2009), Transformers 3 (2011) či Pot a krv (2013). Najbližšie si budú môcť diváci vychutnať Bayov filmársky rukopis v pokračovaní série Transformers s podtitulom Age of Extinction, ktoré by sa malo do kín dostať zhruba v polovici roka 2014.

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adolf HitlerMichael BayWill Smith