Michal Čajkovský si v KHL prvýkrát vo svojej kariére pripísal tri body počas jedného zápasu

Michal Čajkovský
Slovenský hokejový obranca Michal Čajkovský. Foto: archívne, SITA/Milo Fabian

Slovenský hokejový obranca Michal Čajkovský si v nadnárodnej KHL pripísal premiérový trojbodový zápas v kariére. Tvrdý bek sa v stredajšom súboji jeho Dinama Moskva na ľade Dinama Riga podieľal na každom gól hostí pri remíze 3:3 v riadnom hracom čase.

Čajkovský v druhej tretine asistoval v presilovkách pri zásahoch Juusa Hietanena a Daniila Tarasova pri obrate skóre z 0:1 na 2:1, v tretej tretine v 57. min rovnako v početnej výhode sám skóroval a vyrovnal na 3:3. Duel dospel do predĺženia, v ktorom v poslednej sekunde rozhodol o triumfe hostí kapitán Vadim Šipačov.

Michal Čajkovský v KHL odohral v základnej časti už viac ako 100 zápasov, no až do stredy v jednom stretnutí nazbieral maximálne dva body.

Ani asistencia slovenského hokejového útočníka Adama Lišku nestačila Čerepovcu na úspech na ľade HK Soči, Severstaľ u súpera prehral 2:4.

Brankár Spartaka Moskva Július Hudáček zneškodnil 27 z 30 striel hokejistov Lokomotivu Jaroslavľ, v nájazdoch neinkasoval ani raz a zariadil triumf svojho tímu 4:3 po samostatných nájazdoch.

KHL 2019/2020

• štatistiky Slovákov

Soči – Čerepovec 4:2 (0:2, 1:0, 3:0) – Adam Liška (Čerepovec) 0+1

Spartak Moskva – Jaroslavľ 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 1:2 – 0:0, 1:0) – Július Hudáček (Spartak Moskva) odchytal celý duel a zneškodnil 27 z 30 striel hostí, v nájazdoch neinkasoval ani raz z piatich pokusov

Riga – Dinamo Moskva 3:4 po predĺžení (0:0, 1:2, 2:1 – 0:1) – Michal Čajkovský (Dinamo Moskva) 1+2