Michal David pripravuje filmové love story dvoch generácií

Michal david
Foto: ACCESS Production

BRATISLAVA 4. septembra (WEBNOVINY) – Český hudobník Michal David pripravuje film Decibely lásky. V snímke, ktorú spevák charakterizoval ako „love story dvoch generácií“, zaznejú skladby z 80. a 90. rokov minulého storočia. „Míra Holík napísal pekný scenár, hercom sa páči, takže si autor vyskúša aj réžiu,“ prezradil 55-ročný producent, ktorý prispeje aj hudobnou tvorbou. „Ale okrem mojich starších hitov a noviniek sme zohnali takisto práva k zahraničným šlágrom tej doby,“ uviedol David.

V novinke sa objavia Iva Janžurová, Jiří Langmajer, Rudolf Hrušínský či Lucie Vondráčková. O kameru sa postará Vladimír Smutný, o strih Jiří Brožek, o zvuk zas Jiří Klenka. Film začnú nakrúcať 14. septembra a do českých kín by sa mal dostať 11. februára 2016.

Muzikant sa už v minulosti podieľal napríklad na snímkach Discopříběh (1987) a Discopříběh 2 (1991). „Ale Decibely lásky je úplne iný, nový, odlišný a samostatný projekt, ktorý nemá s Discopříběhmi vôbec nič spoločné,“ uzavrel spevák.

Video: Michal David – Discopříběh

Michal David

, vlastným menom Vladimír Štancl, pôsobí na hudobnej scéne už od roku 1976, keď založil džezové kvarteto Čtyři. Výraznejšie sa dostal do povedomia po výhre na festivale Intertalent s pesničkou Nenapovídej.

Na konte má hity ako Non stop, Tak se lásko měj, My máme prima rodiče, Zůstaň a neodcházej, Vyznání, Šoumen, Poupata, Největší z nálezů a ztrát, Děti ráje, Každý mi tě, lásko, závidí, Discopříběh alebo Pár přátel. Venuje sa aj tvorbe muzikálov, podieľal sa napríklad na tituloch ako Kleopatra, Tři mušketýři alebo Děti ráje.

Informácie pochádzajú z webstránky www.idnes.cz a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucie VondráčkováMichal David