Michal Handzuš i Andrej Meszároš bodovali na ľade súperov

Andrej meszaroš

NEW YORK 14. decembra (WEBNOVINY) – V dvanástich utorňajších zápasoch zámorskej hokejovej NHL sa bodovo presadila dvojica Slovákov.

Center San Jose Sharks Michal Handzuš si pripísal jednu asistenciu pri prehre „žralokov“ na ľade Colorada 3:4 po samostatných nájazdoch.

Banskobystrický rodák strávil na ľade 14:56 min a na konto mu pribudli aj dva mínusové body, Handzuš navyše nepremenil svoj nájazd. Hráči Colorada v tejto sezóne vyhrali všetkých päť duelov, v ktorých absolvovali rozstrel. Od decembra 2009 je ich bilancia v týchto súbojoch 16 víťazstiev, 1 prehra.

San Jose prehralo z ostatných deviatich zápasov siedmy, druhý raz pri neúspechu získalo aspoň bod. „Naše čísla v defenzíve sú dobré, v posledných zápasoch sme veľa gólov neinkasovali. Trápime sa smerom dopredu, zápasy prehrávame tesne. Chceli sme ísť domov s dvoma bodmi,“ povedal tréner Sharks Todd McLellan. Avalanche doma vyhrali štvrtýkrát za sebou.

„V úvode sezóny nám to doma nešlo. Snažíme sa vyvarovať všetkých chýb, ktoré sme robili. Extra bod je pre nás veľmi dôležitý. Ak by sme ho nezískali, v šatni by bola veľmi smutná nálada a pracovalo by sa ťažšie,“ uviedol kormidelník Colorada Joe Sacco.

Flyers rozbili Washington

Rovnako jednou asistenciou obohatil svoje konto obranca Philadelphie Andrej Meszároš. Flyers triumfovali vo Washingtone presvedčivo 5:1 a pre slovenského beka to bol ôsmy kanadský bod v tejto sezóne. Meszárošovu strelu dorazil v 35. min do siete Wayne Simmonds. Philadelphia vyhrala šiesty zápas v rade, v jej zostave chýbal najproduktívnejší hráč ligy Claude Giroux, ktorému zistili otras mozgu. Z prvého gólu v NHL sa v zápase tešil Marc-Andre Bourdon. Washington prehral pod vedením nového trénera Dala Huntera štvrtý zo siedmich zápasov, prvýkrát však vyšším rozdielom ako o jeden gól.

Dallas vyhral v New Yorku nad Rangers 1:0. Nováčik v bránke Richard Bachman dosiahol pri svojom druhom štarte v lige prvý shutout, na ktorý potreboval 34 zákrokov.
Michal michalek

„Len som sa sústredil na svoju hru. Nezaujímal som sa o skóre, snažil som sa len likvidovať všetky strely.

S pribúdajúcim časom som sa na ľade cítil lepšie a lepšie,“ uviedol rodák zo Salt Lake City.

O výsledku rozhodol v 56. min Trevor Daley. Marián Gáborík odohral 18 minút a mal dva strelecké pokusy. Útočníkovi Rangers Bradovi Richardsovi prvý duel proti jeho bývalému tímu a celkovo 800. v kariére nevyšiel podľa predstáv.

Ottawa vyhrala v Buffale po góle obrancu Jared Cowena v 45. sekunde predĺženia 3:2. Andrej Sekera v drese Buffala ohrozil Craiga Andersona jednou strelou a na ľade strávil vyše 18 minút. Senators prerušili šnúru šiestich prehier so Sabres. Milan Jurčina odkorčuľoval 22 minút, do šatne po zápase v Montreale odchádzal smutný. Islanders prehrali 3:5, aj keď sa im podarilo v tretej časti zlikvidovať dvojgólové manko. Canadiens vyhrali druhý domáci zápas v rade, čo sa im naposledy podarilo v závere októbra. Boston bez Zdena Cháru a brankárskej jednotky Tima Thomasa zdolal Los Angeles 3:0.

Bostonu chýbal Zdeno Chára

Brankár Tuukka Rask zlikvidoval 41 striel a vychytal svoj prvý shutout sezóny. „Chýbal nám Zdeno, naša hra v obrane bola preto ešte dôslednejšia,“ povedal Rask. Kings prehrali v sérii päť duelov. New Jersey vyhralo po samostatných nájazdoch na Floride a z ostatných piatich duelov uspeli Martin Brodeur a spol. štvrtý raz. Panthers viedli 2:0, hostia však vyrovnali a v rozstrele boli napokon úspešnejší vďaka zásahom Iľju Kovaľčuka a Patrika Eliáša. Tomáš Kopecký odohral 19 minút, Martina Brodeura ohrozil dvakrát.

Líder NHL z Minnesoty prehral vo Winnipegu tesne 1:2, hrdinom duelu bol brankár Ondřej Pavelec. Čech kryl 34 striel hráčov súpera a tešil sa z jedenástej výhry v sezóne. „Naučili sme sa, ako máme hrať proti silným tímom a ako zvládať takéto tesné zápasy,“ uviedol Pavelec. Winnipeg uspel v domácom prostredí v ôsmich z deviatich posledných stretnutí. Minnesota ôsmy zápas v rade už nevyhrala, ale so 43 bodmi stále dominuje v súťaži.

Výsledky utorňajších zápasov zámorskej hokejovej súťaže NHL:

Toronto – Carolina 2:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 – 1:0)

Buffalo – Ottawa 2:3 po predĺžení (2:1, 0:0, 0:1 – 0:1)

Boston – Los Angeles 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

New York Rangers – Dallas 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Pittsburgh – Detroit 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Washington – Philadelphia 1:5 (0:1, 0:3, 1:1) – Andrej Meszároš (Philadelphia) 0+1

Columbus – Vancouver 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Montreal – New York Islanders 5:3 (2:1, 0:0, 3:2)

Florida – New Jersey 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0, 0:1)

Nashville – Calgary 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Winnipeg – Minnesota 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Colorado – San Jose 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:2, 2:1 – 0:0, 1:0) – Michal Handzuš (San Jose) 0+1

Viac k osobe Andrej MeszárošAndrej SekeraClaude GirouxKris VersteegMarián GáboríkMartin BrodeurMichal HandzušMilan JurčinaOndřej PavelecTomáš KopeckýTuukka Rask