Michal Hrůza sa pobil, leží v nemocnici s poranením mozgu

Michal hruza
Český hudobník Michal Hrůza. Foto: facebook.com/michalhruza

BRATISLAVA 17. júla (WEBNOVINY) – Zdravotný stav českého hudobníka Michala Hrůzu je po operácii stabilizovaný, avšak stále vážny. Speváka hospitalizovali vo štvrtok v ranných hodinách v jednom z ostravských zdravotníckych zariadení s poranením mozgu, ku ktorému došlo pri pouličnej potýčke približne o 03:30. „Podstúpil operáciu vnútrolebečného krvácania v rámci rozvoja sekundárnych zmien po ťažkom poranení mozgu. Necelé dve hodiny ho operoval primár neurochirurgie Marian Starý, ktorý v tomto odbore patrí k najväčším kapacitám v krajine,“ uviedla hovorkyňa Mestskej nemocnice v Ostrave Magda Otáhalová. „Prognóza je vzhľadom na poranenie mozgu veľmi neistá. Uvidíme, čo prinesú ďalšie kontrolné vyšetrenia. Muž momentálne zostáva v umelom spánku,“ dodala.

Podľa doterajších informácií sa muzikant dostal do potýčky na Stodolnej ulici. „Z doteraz zistených informácií vyplýva, že došlo k potýčke niekoľkých osôb, pričom na mieste konfliktu zostal zranený 42-ročný muž. Toho záchranári previezli na ošetrenie do nemocnice. Incident vyšetrujeme štandardnou cestou. Okrem výsluchov zisťujeme, či udalosť nezachytila niektorá z bezpečnostných kamier,“ povedala policajná hovorkyňa Gabriela Holčáková. „Vec je kvalifikovaná ako ťažké ublíženie na zdraví. Páchateľovi hrozí trest odňatia slobody od troch do desať rokov,“ vysvetlila.

Video: Michal Hrůza – Zakázané uvolnění

Hrůza pritom v stredu v Ostrave vystúpil v rámci Festivalu v ulicích, ktorý sa konal pred podujatím Colours of Ostrava. Štvordňová slávnosť sa začína vo štvrtok, pričom práve v úvodný deň sa o 22:00 mal predstaviť aj zranený spevák. Hrůzova manažérka Martina Tůmová už potvrdila, že koncert museli zrušiť. „Aktuálnu situáciu budeme vedieť snáď popoludní. Nechcem vyvolávať žiadne fámy, nemáme dosť informácií, pretože nie sme rodinní príslušníci, nemáme k nim prístup,“ vyhlásila.

Zrušenie vystúpenia potvrdil za festival aj Jiří Sedlák. „Je nám veľmi ľúto, čo sa stalo. Koncert sa ruší, čakáme na ďalšie informácie od manažmentu Michala Hrůzu,“ dodal.

Michal Hrůza sa preslávil v kapele Ready Kirken, ktorú v roku 1996 pomáhal zakladať. S formáciou vydal album Vlny (2001), z ktorého pochádza aj singel Zejtra mám, ďalej tiež Čekal jsem víc (2002), Krasohled (2004) a Asi se něco děje (2006). Spevák a gitarista následne odštartoval sólovú kariéru a založil Kapelu Hrůzy, s ktorou už fanúšikom a fanúšičkám ponúkol štúdiovky Bílá velryba (2007), Napořád (2009) a Noc (2012). Pre kolegyňu Anetu Langerovú napísal hit Voda živá.

Informácie pochádzajú z webstránky www.idnes.cz a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Hrůza