Michal Mertiňák vo Wimbledone dohral, rozhodli tajbrejky

Michal Mertiňák
Michal Mertiňák Foto: Archív: SITA/Tomáš Benedikovič

LONDÝN 28. júna (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Michal Mertiňák a Čech Lukáš Dlouhý prehrali vo štvrtkovom zápase 1. kola štvorhry mužov na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne (25. júna – 8. júla, dotácia 16,06 milióna libier, tráva) s favorizovanými päťkami miestnej deblovej súťaže a finalistami ostatných dvoch ročníkov, Švédom Robertom Lindstedtom a Rumunom Horiom Tecauom, za 165 minút smoliarsky 6:7 (7), 6:7 (5), 6:7 (4).

Jediné dva brejky celého stretnutia sa zhodne udiali v druhom sete, v ktorom Mertiňák s Dlouhým po strate podania na 0:2 vyrovnali z 1:4 na 4:4, ale napokon im to nestačilo.

Tridsaťdvaročný rodák z Považskej Bystrice Mertiňák stále má osobné maximum vo štvorhre na úrovni veľkej štvorky v podobe wimbledonského štvrťfinále zo sezóny 2005 po boku krajana Dominika Hrbatého.

Semifinalista deblovej časti „výberového“ šampionátu ATP World Tour Finals 2009 figuruje na 79. priečke v príslušnom renkingu, v minulosti bol najvyššie na 12. mieste. Vlani v All England Lawn Tennis and Croquet Clube chýbal pre problémy s chrbticou.

Štvorhra mužov – 1. kolo:

Robert Lindstedt, Horia Tecau (Švéd./Rum.-5) – Lukáš Dlouhý, Michal Mertiňák (ČR/SR) 7:6 (7), 7:6 (5), 7:6 (4) za 165 minút (53, 63, 49)