Michalovce nevyužili domáce prostredie a podľahli „Liptákom“, Skalica tesne porazila Detvu

Andrej Košarišťan
Brankár Andrej Košarišťan v drese MHK 32 Liptovský Mikuláš. Foto: archívne, SITA/Ivan Fleischer.

MICHALOVCE 3. apríla (WebNoviny.sk) – Hokejisti Michaloviec nevyužili domáce prostredie a podľahli hráčom Liptovského Mikuláša vysoko 2:6 v utorkovom stretnutí 9. kola play-out Tipsport ligy 2017/2018. Hostia dominovali od úvodu zápasu a už v prve tretine si vytvorili dvojgólový náskok. V ďalšom priebehu dokázali svoje vedenie zvýšiť a zaznamenali už šieste víťazstvo v play-out. V tíme Liptákov sa troma bodmi prezentovali Lukáš Žiak (2+1) a Vladimír Vybiral (0+3).

Hokejisti Detvy podľahli na vlastnom ľade hráčom Skalice 2:3 v utorkovom stretnutí 9. kola play-out Tipsport ligy 2017/2018. Záhorákov dostal do vedenia v prvej tretine útočník Roman Jurák, ale domácim sa v druhej tretine podarilo vyrovnať zásluhou Rastislava Gašpara. Ešte pred druhou prestávkou skóroval opäť Jurák a tretí gól Skalice dosiahol v 44. minúte Martin Hujsa. Za Detvu neskôr už len skorigoval Rastislav Gašpar. Napriek víťazstvu prišli Záhoráci o šancu zahrať si v budúcej sezóne v najvyššej súťaži.

Tipsport liga 2017/2018 – play-out – 9. kolo

• utorok

HK Dukla Ingema Michalovce – MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:6 (0:2, 1:2, 1:2)
Góly: 28. Toma (Rusina), 60. Korenko (Cútt, Solomončak) – 6. Vybiral (A. Laco, B. Rapáč), 17. L. Žiak (J. Tabaček, Moravčík), 21. L. Žiak (Piatka, Vybiral), 32. J. Sukeľ (Gründling, M. Sukeľ), 49. J. Sukeľ, 51. Piatka (L. Žiak, Vybiral)
Vylúčení: 6:9 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Kalina – Gajan st., Gavalier

Michalovce: Trenčan – Hančák, Valečko, Korenko, Meliško, Dolgoš, Rusina, Cvengroš – Banovský, Cútt, Solomončak – Mašlonka, Piatak, Brezniak – Hamráček, Toma, Mesároš – Halás, Balko, Jokeľ
Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Mezovský, Nádašdi, Moravčík, J. Tabaček, Gründling, J. Nemec, Nitriansky, Pacalaj – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška – Vybiral, Oško, L. Žiak – Lištiak, Uhrík, A. Laco – Piatka, B. Rapáč

HC 07 Detva – HK Skalica  2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Góly: 29. R. Gašpar, 54. R. Gašpar (M. Surový, Sitnikov) – 9. Jurák, 39. Jurák (Okoličány), 44. Hujsa (Vaškovič, Škápik)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: F. Fekiač (Detva) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Fridrich – Rojík, Synek, 461 divákov

Detva: Hackett – Martin Chovan, Kuklev, Gachulinec, Sládok, F. Fekiač, Macejko, Šimon, Jendroľ – R. Gašpar, Surovka, Sitnikov – J. Milý, Matúš Chovan, Belluš – Videlka, Murček, L. Ščurko – Róth, M. Surový, J. Tibenský
Skalica: R. Petrík – Škápik, Peter Horváth, Adrián Sloboda, Mikéska, O. Janík, Kukliš, Hluch, A. Straka – Vaškovič, Hujsa, Kňazev – Kotzman, R. Jarolín, Janáč – Jurák, Schmidt, Okoličány – Dufek, Kristián Kučera, Dmitriev