Michalovce premiérovo v histórii do najvyššej súťaže, Žilina ju opúšťa po 18 rokoch

Tipsport Liga: Žilina - Michalovce
Zľava: Lukáš Hamráček z HK Dukla Ingema Michalovce, Emil Bagin z MsHK DOXXbet Žilina a Samuel Chalupa z HK Dukla Ingema Michalovce počas siedmeho zápasu Tipsport ligy medzi MsHK DOXXbet Žilina - HK Dukla Ingema Michalovce. Žilina, 23. marec 2019. Foto: SITA/Milo Fabian

BRATISLAVA 24. marca (WebNoviny.sk) – HK Dukla Ingema Michalovce získal právo štartu v hokejovej Tipsport lige a ak sa michalovskému klubu podarí splniť všetky predpísané podmienky, najvyššia slovenská hokejová súťaž bude mať účastníka z 21. mesta, devätnásteho slovenského.

Všetky sezóny absolvovali iba tri tímy

Zatiaľ naposledy TL rozšírili dva maďarské kluby z Budapešti a Miškovca, predtým to boli Detva či Nové Zámky. Všetkých 26 sezón v slovenskej hokejovej extralige absolvovali iba Košice, Trenčín a Poprad.

V najvyššej slovenskej hokejovej súťaži majú alebo mali klub aj Zvolen, Nitra, Martin, Liptovský Mikuláš, Bratislava, Skalica, Žilina, Banská Bystrica, Spišská Nová Ves, Piešťany, Prešov, Dubnica nad Váhom a Kežmarok.

Michalovce sa kvalifikovali prvýkrát

Michalovčania v sobotu zvíťazili v siedmom zápase play-out na ľade Žiliny 2:1, celú sériu ovládli 4:3 na zápasy a „vlkov“ odprevadili do nižšej súťaže prvýkrát od roku 2001, kedy tím spod Dubňa premiérovo zavítal medzi domácu elitu. V ročníku 2005/2006 získala Žilina svoj prvý a doposiaľ jediný titul.

Michalovce sa do najvyššej súťaže kvalifikovali prvýkrát v histórii klubu, v rokoch 2003 – 2008 pôsobili v tretej najvyššej súťaži II. lige a od leta 2008 v I. lige. V aktuálnej sezóne Zemplínčania suverénne ovládli základnú časť St. Nicolaus I. ligy, v play-off potom vyradili Spišskú Novú Ves, Topoľčany aj Martin.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie HK Dukla Ingema MichalovceMsHK DOXXbet Žilina