Košice - Trnava
1
Zľava: Lukáš Urban z FC Košice a Kubilay Türk Yilmaz z FC Spartak Trnava počas štvrťfinálového futbalového zápasu Slovnaft Cup 2018/2019 medzi FC Košice - FC Spartak Trnava. Košice, 13. marec 2019. Foto: SITA/Ivan Fleischer
13. 03. 2019 19:26 FutbalSlovenskoFutbal z lokality Slovensko od Webnoviny.skSITA Diskusia

Michalovce si zahrajú semifinále Slovnaft Cupu, o postupe Trnavy cez Košice rozhodol rozstrel

BRATISLAVA 13. marca (WebNoviny.sk) – MFK Zemplín Michalovce doplnil kvarteto semifinalistov slovenského pohára vo futbale Slovnaft Cupu 2018/2019. V stredajšom štvrťfinálovom stretnutí si Zemplínčania poradili na domácom ihrisku s hráčmi FK Poprad 2:1.

Skóre otvoril už v 11. min hosťujúci Lukáš Horváth, keď premenil pokutový kop. Domáci však dokázali ešte do prestávky otočiť skóre. V 33. min vyrovnával Peter Kolesár po asistencii Igora Žofčáka. Domácich dostal do vedenia v 37. min Stanislav Danko. V druhom polčase už gól nepadol a tak sa z postupu medzi najlepšiu štvoricu tešili Michalovčania.

V úvodnom stredajšom zápase štvrťfinálového programu uspel FC Spartak Trnava nad domácim treťoligovým tímom FC Košice po bezgólovom priebehu až v rozstrele zo značky pokutového kopu. Už v prvom polčase zneškodnil košický brankár Pulen dve nebezpečné šance hostí.

V 51. min kopali Trnavčania dokonca pokutový kop, kapitán Erik Grendel však prekopol bránku. Počas 90 minút gól nepadol a o postupujúcom do ďalšej fázy museli rozhodnúť pokutové kopy. V penaltovom rozstrele nakoniec uspeli hráči slovenského šampióna 4:3 a tešili sa z postupu medzi najlepšie kvarteto.

Už v utorok si postup do semifinále vybojovali mužstvá Senice a Žiliny. Finále 50. ročníka súťaže je na programe 1. mája v Nitre.

Slovnaft Cup 2018/2019

FC Košice – FC Spartak Trnava 0:0, na pokutové kopy: 3:4 – do semifinále postúpila Trnava
ŽK: 62. Vancák, 83. Dobias – 56. Miesenböck, 59. A. Sloboda, 71. K. Yilmaz, ČK: 85. Tavares (Trnava), rozhodovali: Smolák – Somoláni, Pozor

MFK Zemplín Michalovce – FK Poprad 2:1 (2:1) – do semifinále postúpili Michalovce
Góly: 33. P. Kolesár, 37. Danko – 11. Horváth (z pok. kopu), ŽK: 36. Žofčák, 52. Vojtko, 56. Beskorovajnyj, 62. Zacharkiv, 89. Tounkara – 17. Zekucia, 28. Jančo, 62. Streňo, 62. L. Horváth, ČK: 90.+ J. Carrillo, 90.+ Tounkara (obaja Michalovce) po 2. ŽK, rozhodovali: Horváth – Bednár, Hrmo

Galád už nie je trénerom FC Nitra, jeho miesto zaujal doterajší asistent Žilina a Senica postúpili do semifinále Slovnaft Cupu, Ramírez strelil Nitre štyri góly

Z komika bude ukrajinský prezident. Kto je Volodymyr Zelenskyj? Foto: Auto sa po zrážke s kamiónom prevrátilo, cestu museli po nehode uzavrieť Tesla chce „robotaxis“ už budúci rok, majú fungovať podobne ako taxíky Uber Princ Louis oslavuje svoje prvé narodeniny, Kensingtonský palác zverejnil tri fotografie O zastavení starších exekúcií rozhodne Pellegriniho vláda, problémom môžu byť aj výdavky Slovenské domácnosti dobiehajú v rebríčku nemecké a rakúske, ale nie výškou príjmu K zabitiu novinárky McKeeovej sa prihlásilo hnutie Nová IRA, jej rodine adresovali odkaz Bratislava použije na rozvoj cyklotrás viac ako milión eur, rozšíri aj systém zdieľania bicyklov