Michalovce v siedmom zápase zdolali Žilinu a postúpili do Tipsport ligy

Tipsport liga: Žilina - Michalovce
Zľava: Mário Roth z HK Dukla Ingema Michalovce a Marek Hudec z MsHK DOXXbet Žilina počas siedmeho zápasu Tipsport ligy medzi MsHK DOXXbet Žilina - HK Dukla Ingema Michalovce. Žilina, 23. marec 2019. Foto: SITA/Milo Fabian

ŽILINA 23. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce si premiérovo vybojovali postup do najvyššej slovenskej súťaže. Zemplínčania zvíťazili nad hráčmi Žiliny 2:1 v rozhodujúcom siedmom stretnutí baráže o účasť v nasledujúcom ročníku Tipsport ligy.

Všetky góly padli v prvej tretine zápasu. Úvodný presný zásah strelil v 4. min útočník Dukly zaskakujúci v obrane Jakub Linet. V 7. min vyrovnal domáci Filip Surovka, avšak v o päť minút neskôr pridal svoj druhý gól v dueli Linet.

Ten sa presadil v presilovej hre Michalovčanov pri vylúčení Martina Podešvu. Ďalší gól už v meraní síl nepadol a Michalovčania mohli oslavovať. Hrdinom hostí sa stal brankár Adam Trenčan, ktorý zneškodnil 55 z 56 striel Žiliny (úspešnosť 98,21%).

Naopak, žilinskí „vlci“ smútili, pretože v najvyššej súťaži budú chýbať prvýkrát od sezóny 2001/2002. V ročníku 2005/2006 získali svoj premiérový a doposiaľ jediný slovenský titul.

Tipsport liga 2018/2019

• baráž – siedmy zápas

MsHK DOXXbet Žilina – HK Dukla Ingema Michalovce 1:2 (1:2, 0:0, 0:0) – konečný výsledok série 3:4
Góly: 7. Surovka (Bagin, Dubeň) – 4. Linet (Hamráček), 12. Linet (Valečko, Róth)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše Podešva (Žilina) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Müllner – M. Orolin, Šefčík, 2551 divákov

Žilina: Fučík – Piegl, Matejka, Dubeň, M. Hudec, Bagin, Mendrej, Surán, Turian – J. Ručkay, Húževka, Rudolf Huna – J. Ručkay, Surovka, Dominik Rehák – Beránek, Podešva, Hvila – Hrazdíra, Ondruš, Milý
Michalovce: Trenčan – Bdžoch, Kolba, Novický, Korenko, Linet, Valečko – Hamráček, Toma, Chalupa – Mašlonka, Piatak, Giľák – Róth, Cútt, Safaralejev – Gavrik, Bojko, Dvurečenskij – Mesaroš, Banovský