Microsoft verzus Apple, PC verzus Mac

PC verzus Mac
Foto: SITA

BRATISLAVA 14. augusta (WEBNOVINY) – Dôvody sú jednoduché. Mac vám môže pokaziť zábavu. Mac vás oberie o čas na učenie. Mac nefunguje tak dobre ani v práci, ani v škole. Mac má problémy so zdieľaním. Mac možno nepodporuje vaše obľúbené rozšírenia. Mac vás nenechá vybrať si.

To nie je náš názor, ale šesť hlavných argumentov porovnávacej stránky, ktorú Microsoft zverejnil tu. PC je podľa nej lepší multimediálny nástroj, má jednoduchšie zdieľanie dokumentov a je aj praktickejším pracovným nástrojom.

Na prvý pohľad nie je tón stránky až tak konfrontačný. Šesť hlavných dôvodov v prospech PC je uvádzaných pozitívne – sú zábavnejšie, jednoduchšie, lepšie sa prispôsobia vašim pracovným nárokom, majú lepšie riešené zdieľanie, sú kompatibilnejšie s rozličným softvérom a hardvérom a môžete ich lepšie prispôsobiť vlastnému vkusu aj z hľadiska dizajnu. Až keď si každú z týchto kategórií otvoríte, hneď v úvode sa vám objaví výrazný oranžový nápis s odôvodnením, prečo je Mac v nej menejcenný.

Rivalita medzi Microsoftom a Applom trvá už dlhšie a rozhodne to nie je prvá konfrontačná kampaň a ani nemožno povedať, že by ich inicioval vždy Microsoft. Pravdou však je, že Apple uviedol v poslednom období niekoľko mimoriadne úspešných produktov, pričom nehovoríme len o iPade a iPhone 4, ale napríklad aj o úplne novej verzii internetového prehliadača Safari.

Microsoftu sa síce nový operačný systém Windows 7 predáva veľmi dobre a má aj dobré odozvy od užívateľov, no to je viac menej všetko. Uvidíme, ako sa im vydarí pripravovaný tablet a nová verzia Internet Exploreru.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AppleMicrosoft