Miestny zväz SDKÚ v Poprade končí, nesúhlasí so smerovaním

Freso sdku
Predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo (na snímke) ostal podľa politológa Kusého sám ako kôl v plote. Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 10. júna (WEBNOVINY) – Miestny zväz SDKÚ-DS v Poprade končí. Ako agentúru SITA informovala bývalá predsedníčka zväzu Beáta Sichrovská, zánik zväzu členovia jednomyseľne odsúhlasili na výročnej volebnej konferencii.

Poslednou kvapkou bola voľba NKÚ

„Miestny zväz SDKÚ-DS v Poprade vyjadruje zásadný nesúhlas so smerovaním našej strany pod súčasným vedením. Voľbou Pavla Freša za predsedu sme právom očakávali prerod strany na modernú a ľudovú, ktorej súčasťou mala byť aj obnova dôvery ľudí. Strana, ktorá bola vždy synonymom reforiem, pokroku a ekonomického rozvoja Slovenska, tak takáto strana pod vedením Pavla Freša prestala existovať,“ píše sa vo vyhlásení.

Množstvo odchodov čelných predstaviteľov a nedemokratický spôsob fungovania strany utvrdili členov popradského zväzu v tom, že rozhodovanie Freša nemôžu ďalej akceptovať ani tolerovať. „Strana opustila kongresom schválenú generálnu líniu a čoraz častejšie sme svedkami konania, ktoré je hanebné a nedôstojné. Posledným krokom, ktorý nás definitívne presvedčil o správnosti nášho rozhodnutia, bola voľba predsedu NKÚ. Odmietame byť súčasťou konania a rozhodnutí, ktoré sú v príkrom rozpore s našimi hodnotami, s ktorými sme stranu zakladali, budovali a vytrvali v nej až doteraz,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Strana nezmyselne opúšťa svoje hodnoty

SDKÚ-DS v Poprade patrila od svojho počiatku k najsilnejším vnútrostraníckym organizáciám, informuje Sichrovská. Výsledky volieb či už na celoslovenskej, ale aj regionálnej úrovni vždy potvrdzovali, že značka SDKÚ-DS mala pod Tatrami svoje hlboké korene, množstvo priaznivcov, sympatizantov a voličov.

„Strana však aj napriek nášmu nesúhlasu čoraz viac a nezmyselne opúšťa svoje hodnoty, v zmysle čoho viac nechceme a nemôžeme byť jej súčasťou. Miestny zväz SDKÚ-DS v Poprade na svojej výročnej volebnej konferencii jednomyseľným hlasovaním odsúhlasil zánik Miestneho zväzu SDKÚ-DS v Poprade. Všetci bývalí členovia prejavili vôľu zotrvať vo voľnom zoskupení občanov vyznávajúcich princípy a hodnoty demokracie.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol Frešo
Firmy a inštitúcie SDKÚ-DS Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana