Mikaela Shiffrinová prežíva ťažké chvíle, nečakane zomrel jej otec (foto)

Mikaela Shiffrinová
Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová po obrovskom slalome vo francúzskom Courcheveli. Courchevel, 17. december 2019. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 4. februára 9:36

Najlepšia zjazdová lyžiarka súčasnosti Mikaela Shiffrinová sa vyrovnať musí s nečakanou a nepríjemnou správou. V pondelok zomrel jej otec Jeff, ktorý ju ešte v januári osobne podporoval na pretekoch Svetového pohára.

Otcovo zlaté pravidlo

Dvadsaťštyriročná Američanka zverejnila smutnú informáciu prostredníctvom oficiálnych účtov na sociálnych sieťach.

„Moja rodina je zronená z nečakaného odchodu nášho srdečného, milovaného, starostlivého, trpezlivého a skvelého otca. Bol našimi horami, našim oceánom, našou dušou, našim všetkým. Naučil ma toho veľa, ale pamätám si najmä jeho jedno zlaté pravidlo: ‚Buď milá a najskôr mysli.‘ To si so sebou budem nosiť navždy. Počas svojho života sa o každého staral a bol najmenej sebeckým človekom, akého som poznala. Bol pevným základom našej rodiny a veľmi nám bude chýbať. Ďakujem vám z hĺbky môjho srdca, že rešpektujete súkromie mojej rodiny počas tohto nepredstaviteľného a zničujúceho obdobia,“ napísala Shiffrinová k otcovej fotke na instagrame.

Shiffrinová je známa aj svojim blízkym vzťahom s mamou Eilleen, ktorá ju pravidelne chodí podporovať na preteky. Jej zosnulý otec Jeff bol anestéziológom Univerzitnej nemocnice v Colorade. Na lyžiarskych podujatiach sa objavoval menej často ako jeho manželka a väčšinou sa držal v úzadí.

Sústrasť od Petry Vlhovej

Sústrasť americkej lyžiarke vyjadrila aj slovenská reprezentantka Petra Vlhová. „Miki, je mi ľúto tvojej straty. Moje myšlienky smerujú k tebe a tvojej rodine, buď silná,“ odkázala svojej rivalke.

Shiffrinová sa rozhodla prerušiť sezónu a zatiaľ zostáva s ostatnými rodinnými príslušníkmi doma vo Vaile. „Presný čas jej návratu do diania vo Svetovom pohári je v tejto chvíli otvorený,“ uvádza sa vo vyhlásení Amerického lyžiarskeho zväzu.

Najbližšou zastávkou Svetového pohára žien bude počas najbližšieho víkendu nemecký Garmisch-Partenkirchen, kde bude na programe zjazd a super G. O týždeň neskôr v slovinskom Maribore prídu na rad obrovský slalom a slalom.

Shiffrinová je na čele Svetového pohára s náskokom 270 bodov pred Taliankou Federica Brignoneová. Slovenka Vlhová na treťom mieste zaostáva o 395 bodov. Shiffrinová je aj líderka SP v hodnotení slalomu. V zjazde a obrovskom slalome jej patrí druhá pozícia a v super G je priebežne tretia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jeff ShiffrinMikaela Shiffrinová