Miklík skončil v kádri slovenskej reprezentácie, tím opustí aj jeden obranca

Michcel Miklík
Michel Miklík počas rozhovoru s médiami po tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Bratislava, 3. apríl 2018. Foto: archvíne, SITA/Branislav Bibel

POPRAD 21. apríla (WebNoviny.sk) – Káder slovenskej hokejovej reprezentácie opustil útočník Michel Miklík. Ten v piatok odohral v Michalovciach stý duel v národnom tíme, po ktorom odcestoval domov.

Chceli pokoriť stovku

„Už skôr sme sa dohodli, že Michel odohrá stý duel a s tímom sa rozlúči. Nechceli sme, aby skončil s 99 štartmi,“ ozrejmil generálny manažér slovenskej reprezentácie Miroslav Šatan. Priblížil aj ďalšie zmeny, ktoré tím SR čakajú. „V pondelok v Piešťanoch sa k nám pripoja Tomáš Jurčo a Christián Jaroš, takže tím by mal opustiť ešte jeden obranca. Rozhodnutie padne asi až v nedeľu,“ pokračoval Šatan.

Káder reprezentácie sa potom bude meniť aj počas nasledujúceho týždňa. „Tým, že sa predĺžilo extraligové finále a bude sa hrať minimálne na šesť duelov, tak nám to trochu mení plány. Vyzerá to tak, že gro mužstva zostane do stredy spolu a od štvrtka by sme do kádra pripojili aj finalistov,“ prezradil Šatan.

Rozdielne zápasy

Zverenci trénera Craiga Ramsayho po dvoch triumfoch v Nemecku si tentoraz pred vlastnými fanúšikmi v Michalovciach a Poprade poradili s Lotyšmi, v oboch prípadoch zhodne 4:1. „V sobotu v Poprade sme síce dosiahli úplne rovnaký výsledok ako v piatok v Michalovciach, ale boli to úplne rozdielne zápasy,“ povedal tréner Craig Ramsay.

V aprílovej príprave zatiaľ Slováci dvakrát podľahli Švédom a dvakrát zdolali Nemcov aj Lotyšov. V ďalšom týždni slovenský tím odohrá tri súboje – v stredu v Piešťanoch nastúpi proti Kórejskej republike a v piatok a sobotu v Nitre a Piešťanoch si zmeria sily s družstvom Francúzska.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Christián JarošCraig RamsayMichel MiklíkMiroslav ŠatanTomáš Jurčo
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia