Mikloško podporuje diskusie demokratických kandidátov na prezidenta, médiá vyzýva na organizáciu

František Mikloško
Kandidát na slovenského prezidenta František Mikoško. Foto: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 19. decembra (WebNoviny.sk) – Prezidentský kandidát František Mikloško sa pripojil k výzve Zuzany Čaputovej uskutočniť predvolebné diskusie demokratických prezidentských kandidátov.

Ako sa ďalej uvádza v jeho vyhlásení, uvedomuje si reálny čas, ktorý zostáva do vyhlásenia termínu prezidentských volieb, do odovzdania prezidentských kandidátok a od toho sa odvíjajúceho prvého a druhého kola prezidentských volieb.

Pokladám v súčasných časoch rastúceho významu prezidenta republiky v zápase o zachovanie základných princípov demokracie a ukotvenia Slovenska v západnej civilizácii za kľúčové a nevyhnutné, aby sa ľudia mohli rozhodovať medzi demokratickými kandidátmi na základe ich skutočného poznania,“ povedal.

Z tohto dôvodu Mikloško navrhuje, aby sa v januári uskutočnili s relevantnými demokratickými kandidátmi verejné diskusie venované životným príbehom kandidátov, ich názorom a predstavám o výkone prezidentskej funkcie a boli ponúknuté verejnosti cez dostupné médiá. „Vyzývam mienkotvorné médiá, aby takéto diskusie zorganizovali. Demokracia znamená diskusiu, rozhodujúce slovo majú vo voľbách prezidenta či prezidentky Slovenskej republiky občania,“ vyhlásil s tým, že v tomto prípade platí Masarykovo heslo „Demokracia znamená diskusiu.

Prezidentská kandidátka Zuzana Čaputová v pondelok uviedla, že ak sú rozdiely v prieskumoch medzi kandidátmi malé, mali by umožniť voličom rozhodovanie na porovnaní príbehov, názorov a plánov, nie na porovnaní percent. „Napríklad aj formou predvolebných debát,“ zdôraznila.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe František MikloškoZuzana Čaputová