MIKOLAJ: Ficova novela zákona je pragmatická

Fico, Mikolaj
Foto: SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 26. apríla (WEBNOVINY) – Dnešné schválenie vládneho návrhu zákona o štátnych symboloch, ktoré kabinetu predložil premiér Robert Fico, považuje minister školstva Ján Mikolaj (SNS) za pragmatické. Ficova novela je alternatívou k diskutovanému vlasteneckému zákonu z dielne SNS, ktorý vrátil do parlamentu prezident na opätovné prerokovanie. „Je to politika. Je to pragmatický návrh. Z môjho pohľadu, veci, ktoré sa týkajú školstva, tam sú. Tak na určitej hrane som s tým pragmaticky spokojný,“ povedal po dnešnom rokovaní vlády Mikolaj. Odmietol, že by bol zo strany Fica postavený k stene.

„Diskusia bola veľmi ťažká, sedeli sme skoro hodinu s pánom premiérom, nebolo to jednoduché. Nakoniec sme k takémuto kompromisu, poistke, k únikovému variantu, dospeli,“ priblížil debatu o novele zákona o štátnych symboloch na rokovaní vlády.

Pre Mikolaja i predsedu SNS Jána Slotu bol dnešný Ficov návrh nečakaný. SNS sa chce k Ficovej aktivite politicky vyjadriť v utorok pred schôdzou Národnej rady SR. Mikolaj po rokovaní vlády tvrdil, že predseda SNS Ján Slota nie je na premiérov návrh, ktorý je alternatívou k diskutovanému zákonu na podporu vlastenectva, nahnevaný, ale nepáči sa mu to. „Nie. S predsedom SNS s pánom Slotom komunikujem každých päť minút,“ tvrdil Mikolaj. Dodal, že so Slotom došli k pragmatickému kroku, že „lepšie toto ako nič“. Mikolaj si myslí, že je dôležité, aby tento vládny návrh prešiel, a pred poslancami ho bude aj sám prezentovať. Ak však poslanci opätovne zahlasujú za vlastenecký zákon, za tento vládny návrh klub poslancov za SNS nebude hlasovať.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján MikolajJán SlotaRobert Fico
Firmy a inštitúcie SNS Slovenská národná strana