Mikolaj vypovedal nájomnú zmluvu s Apollom

Ján Mikolaj
Ján Mikolaj Foto: SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 17. marca (WEBNOVINY) – Minister školstva Ján Mikolaj (SNS), poverený aj vedením rezortu výstavby, v stredu vypovedal nájomnú zmluvu na využívanie priestorov v Apollo Business Center v Bratislave. „To som už podpísal, dokonca dnes ráno. Tú zmluvu sme posudzovali, ministerstvo končí,“ povedal o vypovedaní nájomnej zmluvy Mikolaj. Podľa neho bola zmluva postavená tak, že v nej nebol ani definovaný právny nástupca ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja. „Takže som povinný tú zmluvu vypovedať,“ dodal. Mikolaj predpokladá, že žiadne sankcie z vypovedania zmluvy nebudú.

Nájomná zmluva bola uzavretá medzi ministerstvom výstavby a regionálneho rozvoja a majiteľom priestorov v Apollo Business Center Bratislava na desať rokov, s platnosťou do roku 2015. Zmluva sa nevyhla kritike, že je nevýhodná pre štát. Vláda na minulotýždňovom rokovaní odsúhlasila jej vypovedanie k 30. júnu tohto roka. Ministerstvo výstavby v terajšej podobe k 1. júlu zanikne a jeho pôsobnosť prejde na terajšie rezorty hospodárstva, vnútra a pôdohospodárstva ako aj na Úrad vlády SR.

Ministerstvo výstavby uzatvorilo 19. januára 2005 so spoločnosťou Apollo Business Center, s.r.o. zmluvu o nájme nebytových priestorov na 10 rokov. Na čele rezortu výstavby bol vtedy nominant SMK László Gyurovszky. Podľa tejto zmluvy je ministerstvo výstavby povinné platiť základné nájomné, nájomné za parkovacie miesta ako aj prevádzkové náklady. Len základné nájomné s výnimkou parkovacích miest predstavuje ročne

1 049 906,88 eur. Nájomné za parkovacie miesta dosahuje ročne 12 852 eur. Ministerstvo výstavby sa navyše zmluvne zaviazalo platiť od 1. januára 2006 o 3 % vyššie základné nájomné v každom nasledujúcom kalendárnom roku.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Mikolaj