Mikovič zariadil triumf Trnavy, na Slovane rozhodli penalty

ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok
Róbert Vittek (druhý sprava) z ŠK Slovan Bratislava počas futbalového zápasu 26. kola jarnej časti Fortuna ligy 2015/2016 medzi ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok. Bratislava, 9. apríl 2016. Foto: SITA/Marek Mrviš

BRATISLAVA 9. apríla (WebNoviny.sk) – Futbalisti Trnavy si poradili so Senicou v sobotňajšom dueli 26. kola najvyššej slovenskej súťaže, zdolali ju 2:0.

V 32. min mohli domáci kopať pokutový kop, ale píšťalka hlavného rozhodcu Očenáša zostala po páde Kadleca v šestnástke hostí nemá. Trnavčania sa dočkali o sedem minút neskôr, keď si kapitán Mikovič našiel vo veľkom vápne dobré miesto a po centrovanej lopte rozvlnil sieť za brankárom Šullom.

V úvode druhého dejstva ten istý hráč strelou po zemi uzavrel gólový účet stretnutia. Trnave patrí v tabuľke Fortuna ligy 6. miesto s 39 bodmi, Senica je ôsma (28 bodov).

Futbal – Fortuna liga 2015/2016 – 26. kolo – sobota:

FC Spartak Trnava – FK Senica 2:0 (1:0)

Góly: 39. a 47. Mikovič, ŽK: 79. Nikolič, 84. Godál (obaja Trnava), rozhodovali: Očenáš – Benko, Barenčík, 3855 divákov

Trnava: A. Jakubech – Greššák, Godál, Horník (52. Nikolič) – Kadlec (46. Košťál), Bello, Jež, Čonka – Mikovič – Depetris (70. Majtán), També

Senica: Šulla – Hladík, Hušek, Pillár – Šmehyl, Krč (46. Mráz), Kontár (65. Morong), Hromada (74. Klec), Mehremič – D. Leško, J. Dolný

Futbalisti Skalice zvíťazili v Senici nad Podbrezovou 2:1 v dôležitom súboji o záchranu. Domáci otvorili skóre v 26. min, keď sa presadil Jakubek. V závere prvého polčasu sa po rohu k lopte dostal Dobrotka a zvýšil na 2:0. Hostia z Podbrezovej sa na začiatku druhej štyridsaťpäťminútovky vrátili do zápasu, keď po priamom kope znížil Kostelný.

Skaličania boli potom aktívnejší, v 60. min nastrelil Jakubek brvno a o dve minúty neskôr po Masarykovej hlavičke lopta takmer skončila v sieti. Skaličania napokon udržali vedenie a pripísali si do tabuľky dôležité tri body. Na predposledné Michalovce majú dvojbodové manko.

MFK Skalica – ŽP Šport Podbrezová 2:1 (2:0) – hralo sa v Senici

Góly: 26. Jakubek, 43. Dobrotka – 51. Kostelný, ŽK: 50. Jakubek, 67. Marek Hlinka (obaja Skalica), rozhodovali: Vlk – Brendza, Kováč

Skalica: Krnáč – Hlavatovič, Dobrotka, Pavol Majerník, Záhumenský – Ľ. Ulrich, Marek Hlinka, Neoveský, P. Vaško (90.+ Čermák) – Jakubek (70. Šebesta), Masaryk

Podbrezová: M. Kuciak – M. Turňa, Krivák, Kostelný, Andrič (46. Migaľa) – Peševski (75. Kupčík), M. Kochan, P. Vajda, P. Šafranko (46. Sabler) – Podio – A. Rendla

Futbalisti Michaloviec remizovali so Zlatými Moravcami 1:1. V dueli dvoch tímov namočených do boja o záchranu vo Fortuna lige začali domáci vo vysokom tempe a v úvodných 20 minútach mali štyri sľubné príležitosti na skórovanie. Dočkali sa až v 39. min zásluhou Hamuľaka.

V úvode druhého polčasu bolo takmer 2:0, brankár hostí Kováč už bol prekonaný, no hostí od inkasovania zachránil Kupec. Zlatomoravčania dokázali vyrovnať v 63. min, keď Bamba pekným volejom nedal šancu Kelemenovi. Domáci sa potom snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, ale neúspešne. Michalovčania majú pred poslednou Skalicou náskok dvoch bodov.

MFK Zemplín Michalovce – FC ViOn Zlaté Moravce 1:1 (1:0)

Góly: 40. Hamuľak – 63. Mouroukou Farras Bamba, ŽK: 43. Sverčinskij, 71. Podhorin, 90.+ Votinov – 44. Perišič, 88. P. Kováč, rozhodovali: Smolák – Pozor, Hrmo

Michalovce: Kelemen – Šimčák, Vernon de Marco Morlacchi, Podhorin, Sverčinskij – Kunca (73. Bayón), T. Sedlák, Danko (74. Savvidis), Koscelník – Hamuľak (81. Bellas), Votinov

Zlaté Moravce: P. Kováč – Kupec, Tipurič, Jhonnes Marques de Souza, Majkič – Karlík, Perišič (55. Mouroukou Farras Bamba) – Gešnábel (80. Krznarič), D. Školnik (61. Cebara), Orávik – M. Kuzma

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili doma nad Ružomberkom 3:1. Zaujímavosťou je, že zo štyroch gólov až tri padli z pokutových kopov, dvojnásobným úspešným exekútorom bol domáci Vittek. Do zápasu lepšie vstúpili slovanisti, v 13. min dostal Zreľák ideálnu prihrávku, prenechal ju Crnkičovi, ale ten trestuhodne netrafil priestor bránky. O tri minúty neskôr rozhodca odpískal pokutový kop proti Slovanu po faule na Lačného. Sám poškodený sa postavil k realizácii penalty a poslal hostí do vedenia.

Domáci sa postarali o vyrovnanie v 64. min, Crnkič krížnou strelou od pravej žrde upravil na 1:1. O niekoľko minút na to zahrával Slovan hneď dva pokutové kopy, v 70. a 72. min bol úspešných exekútorom Vittek. Bratislavské mužstvo vyhralo druhý ligový zápas po sebe a patrí mu druhé miesto o šesť bodov za vedúcim Trenčínom. Ružomberok si pripísal prvú jarnú prehru v najvyššej súťaži a je na piatej pozícii o skóre za Žilinou.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 3:1 (0:1)

Góly: 70. a 72. Vittek (oba z pok. kopu), 64. Crnkič – 23. Lačný (z pok. kopu), ŽK: 39. De Kamps, 84. Podaný, 90.+ Kubík – 3. Rosa, 17. M. Nagy, 52. Faško, 62. Boszorád, 72. Tofiloski, rozhodovali: Vnuk – Vorel, Jenčura

Slovan: J. Mucha ml. – Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Podaný – Simovič, De Kamps (61. Scott) – Šefčík (20. F. Oršuľa, 46. Vittek), Kubík, Crnkič – Zreľák

Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo (46. L. Lupták), D. Kružliak, Rosa, Boszorád – Ďubek, M. Nagy – Zošák, Faško (61. Lovás), Gál-Andrezly – Lačný

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2015/2016 po sobotňajších zápasoch 26. kola:

1. AS Trenčín 25 20 3 2 55:20 63

2. ŠK Slovan Bratislava 26 17 6 3 38:16 57

3. Spartak Myjava 25 13 5 7 29:26 44

4. MŠK Žilina 26 12 4 10 53:35 40

5. MFK Ružomberok 26 11 7 8 37:33 40

6. FC Spartak Trnava 26 11 6 9 31:30 39

7. DAC 1904 Dunajská Streda 26 10 6 10 34:32 36

8. FK Senica 26 7 7 12 27:37 28