Mikuláš Dzurinda netancuje tak, ako médiá pískajú

Dzurinda
Minister zahraničných vecí SR Mikuláš Dzurinda počas rokovania 23. schôdze NR SR. Bratislava, 13. september 2011. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 28. januára (WEBNOVINY) – Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda tvrdí, že médiá provokoval tým, že sa držal. Ako uviedol v rozhovore pre agentúru SITA, Magda Vášáryová povedala, že blesky bijú len do vysokých stromov.

Ja mám 170 centimetrov, ale vždy som bol terčom, pretože som vládol. Je to pochopiteľné. A nepodliehal som médiám, toto je druhá charakteristika. Ja netancujem tak, ako médiá pískajú. Tam je veľká časť tajomstva,“ vyhlásil Dzurinda.

Zároveň však rešpektujem médiá. „Nenájdete na Slovensku jediného novinára, ktorému by som za 20 rokov zavolal a vynadal, alebo ho zastrašoval. Ale ani netancujem podľa médií. Nikdy som neurobil rozhodnutie podľa nich,“ povedal s tým, že pritom sú politici, ktorí ráno stanú a nič ich nezaujíma, len titulky novín a podľa titulkov robia politiku. „Tí sú miláčikovia médií, ale nikdy nič neurobia,“ dodal.

Dzurinda v posledných rokoch vládnutia útočil

Dzurinda tiež zopakoval, že ak sa nájde človek, ktorý bude osem rokov robiť to, čo robil on, a udrží si čisté ruky, on mu podá svoje, lebo sú naozaj čisté. „Niekedy máme také beľmo na očiach, až ma to fascinuje. Je to istou predpojatosťou časti mediálneho priestoru proti danému politikovi,“ konštatoval.

Šéf Slovenského výboru Medzinárodného novinárskeho inštitútu Pavol Múdry si však pamätá Dzurindove výroky z čias jeho vládnutia. „Nie je to úplne tak, ako hovorí. Bodaj by bolo tak, že by sa chcel takto správať. Hlavne v posledných dvoch rokoch vládnutia útočil na novinárov,“ povedal Múdry pre agentúru SITA, pričom upozornil aj na Dzurindovu žalobu na denník Sme pre kauzu skupinka, ktorú však v roku 2010 stiahol. Podľa neho je tiež čudné, že Dzurindu nezaujímajú médiá. „ Médiá sú cesta na komunikáciu s verejnosťou. Ak nechce komunikovať s verejnosťou, je to dosť čudné,“ dodal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mikuláš DzurindaPavol Múdry
Firmy a inštitúcie SDKÚ-DS Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana