Milan Jurčina bude hrať počas výluky v Žiline aj Petrohrade

Milan Jurčina
Milan Jurčina Foto: SITA/AP

ŽILINA 13. septembra (WEBNOVINY) – Slovenský hokejový obranca Milan Jurčina, ktorý sa v súčasnosti pripravuje na novú sezóne v Žiline s tamojším extraligistom, stále nevie, kde bude hrať v súťažnom ročníku 2012/2013.

V NHL nemá platnú zmluvu a aj keby ju podpísal, zámorskej profilige reálne hrozí výluka, pretože už 15. septembra sa skončí platnosť kolektívnej dohody medzi majiteľmi a hráčskou asociáciou.

„V jeho prípade sú tri varianty. Buď mu do soboty ‚písknu‘ začiatok NHL a pôjde do zámoria. V prípade, že sa úvod profiligy posunie o niekoľko mesiacov, zostáva v Žiline. Ak bude v NHL celosezónna výluka, bude sa uchádzať o miesto v Petrohrade, s ktorým má predbežnú dohodu,“ prezradil v rozhovore pre agentúru SITA predseda predstavenstva MsHK DOXXbet Žilina Rastislav Johanes.

Milan Jurčina naposledy pôsobil v NHL v klube New York Islanders, predtým hrával aj za Columbus Blue Jackets, Washington Capitals a Boston Bruins. Na Slovensku v súťažnom stretnutí na klubovej úrovni ešte medzi seniormi nehral.

Zástupca žilinského klubu vidí v prípade výluky reálnu možnosť, že urastený bek zostane pod Dubňom. „Čo sa týka možnosti Jurčinovho odchodu do Petrohradu, som tak trochu skeptik. Podľa mňa sa v Rusku budú snažiť angažovať najmä svojich hráčov,“ povedal Rastislav Johanes.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan Jurčina