Milan Urbáni sa stal predsedom Strany Moderného Slovenska

Bez názvu
Milan Urbáni Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 1. decembra (WEBNOVINY) – Bývalý poslanec NR SR Milan Urbáni je opäť predsedom strany. Na ustanovujúcom sneme Strany Moderného Slovenska, ktorý sa konal v Banskej Bystrici, ho delegáti zvolili za predsedu strany.

Za podpredsedov strany boli zvolení Martin Máčaj a Milan Lopašovský.

Za ústredného tajomníka strany bol zvolený Andrej Sliacky.

Snem schválil stredovú orientáciu strany so silnou pozitívnou sociálnou politikou s rešpektom pre verejný ako aj súkromný majetok. Strana sa bude usilovať o aktívnu politiku zvýšenia zamestnanosti a miezd zamestnancov podporou podnikateľov, hlavne domácich, aby sa zväčšila stredná vrstva a zlepšila jej kúpyschopnosť.

Strana považuje za dôležitú redukciu ministerstiev na osem. Zlúčením volieb chce zredukovať počet volieb a sľubuje zaviesť elektronické hlasovanie vo všetkých voľbách. Vo všetkých vážnych otázkach v štáte budú podľa Urbániho rozhodovať občania prostredníctvom elektronického referenda cez sms hlasovanie.

Chceme, aby na Slovensku konečne vznikla občianska spoločnosť, v ktorej rozhodujú občania o svojom živote. Politici si nesmú privatizovať štát. Pri pochybení budeme podporovať trestnoprávnu zodpovednosť verejných, štátnych funkcionárov,“ povedal Urbáni.

Republikový snem rozhodol, že strana sa zúčastní vo všetkých voľbách v budúcnosti. Snem definoval algoritmy pre najbližšie voľby do VÚC. Strana vo voľbe poslancov do VÚC pôjde buď samostatne, alebo v koalícii, vo voľbe na predsedov VÚC v niektorých krajoch bude stavať kandidáta samostatne a v iných krajoch spolu s jednotným združením politických strán. Republikový snem nevylúčil možnosť postavenia vlastného kandidáta v najbližších prezidentských voľbách.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan Urbáni