Milánske kluby AC a Inter chcú nový štadión, mohol by hostiť aj otvárací ceremoniál olympiády

San Siro, štadión Miláno
San Siro v Miláne, na ktorom hrávajú svoje domáce zápasy Inter a AC. Foto: www.gettyimages.com.

Milánske futbalové kluby AC a Inter chcú spoločne vybudovať nový štadión s kapacitou 60-tisíc miest. Futbalový stánok by mal vyrásť v blízkosti ikonického San Sira.

Vzniknú stovky pracovných miest

Podľa zástupcov oboch významných „značiek“ je to lepšia alternatívna ako zrekonštruovať arénu, ktorá vo svojej bohatej histórii štyrikrát hostila finále Ligy majstrov.

Kluby oficiálne požiadali milánske úrady o súhlas s výstavbou nového štadióna. Realizácia projektu by mal stáť 1,2 miliardy eur, pričom nová aréna sa stane centrom nielen športu, ale aj zábavy či nákupov. Podľa odhadov by malo vzniknúť až 3500 nových pracovných miest.

Symbol znovuzrodenia úspechov klubov

Nový štadión by mal byť aj akýmsi symbolom „znovuzrodenia“ úspechov milánskych klubov v pohárovej Európe. AC Miláno získalo svoj zatiaľ posledný siedmy titul v Lige majstrov v roku 2007, Inter svoj tretí pred deviatimi rokmi. Navyše, futbalisti AC sa pre porušenie pravidiel finančnej fair play nepredstavia v nasledujúcom ročníku Európskej ligy 2019/2020, pretože za to dostali dištanc od Európskej futbalovej únie (UEFA).

Výstavba moderného 60-tisícového športového stánku by mohla mať vplyv aj na slávnostné otvorenie Zimných olympijských hier v roku 2026, ktorých organizáciu získalo Miláno spolu s Cortinou d’Ampezzo.

San Siro organizátori navrhli Medzinárodnému olympijskému výboru (MOV) ako dejisko otváracieho ceremoniálu ZOH, no v hre je aj plánovaný nový štadión. Potrebné je však počkať si na detailný plán výstavby, respektíve na podrobný architektonický návrh komplexu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AC MilánoInter Miláno