Vyšetrovanie pandémie Covid-19 nesmie ovplyvniť politika. Miliardár navrhol, aby sa počkalo do volieb v USA

Donald Trump
Americký prezident Donald Trump. Foto: arcíve, SITA/AP

Austrálsky ťažobný magnát Andrew Forrest vyzval, aby sa s celosvetovým vyšetrovaním pandémie nového koronavírusu počkalo do amerických prezidentských volieb.

Miliardár, ktorý zbohatol na exporte železnej rudy do Číny, sa v stredu vyjadril, že vyšetrovanie je rozumné, no malo by sa s ním počkať až na obdobie po novembrových voľbách, aby v ňom neboli politické záujmy.

Viac o téme: Koronavírus v USA

„Isteže, spravme vyšetrovanie COVID-19 – nie čínske vyšetrovanie – ale spravme to až po amerických voľbách, pretože v Bielom dome je chlapík, ktorý tam veľmi chce zostať a čo najrýchlejšie sa snaží hodiť vinu na niekoho iného a ja si nemyslím, že toto by malo byť politicky orientované,“ vyjadril sa v rozhovore pre Australian Broadcasting Corporation.

Austrália v stredu oznámila, že vďaka Forrestovej Minderoo Foundation zabezpečila od čínskych výrobcov ďalších 10 miliónov testov na COVID-19.

Skutočnosť, že Austrália podporila americkú žiadosť o vyšetrenie pôvodu nového koronavírusu a tiež postupu Svetovej zdravotníckej organizácie, však poškodzuje bilaterálne vzťahy krajiny s Čínou, ktorá Austráliu obvinila z „papagájovania Spojených štátov“.

Viac o téme: Koronavírus

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrew Forrest