Miloš Zeman stratil pre alkohol zábrany, tvrdí Schwarzenberg

Nová česká vláda
Český prezident Miloš Zeman . Foto: SITA/AP

PRAHA 25. augusta (WEBNOVINY) – Český prezident Miloš Zeman „stratil morálne zábrany“ aj pre svoju závislosť na alkohole.

Myslí si to jeho bývalý protikandidát z prezidentských volieb a exminister zahraničných vecí Karel Schwarzenberg.

„Bohužiaľ u neho vďaka životným návykom zmizli zábrany. Veľakrát som zažil, ako sa u ľudí, ktorí boli závislí na tom či onom, stratili morálne zábrany,“ povedal Schwarzenberg v rozhovore pre rakúsky týždenník Presse am Sonntag. „Keď má človek také sklony po desaťročia, vedie to k neuveriteľným zmenám osobnosti,“ dodalo knieža.

Schwarzenberg však Zemana pochválil za jeho inteligenciu a označil ho za veľké „zviera“ českej politiky. Ako však dodal, Zemanovým hlavným cieľom je udržanie moci. „Jeho cieľom je moc, nie strana,“ vyhlásil a naznačil, že prezident neberie ohľady na fakt, že Česko je parlamentnou republikou.

Schwarzenbergovi prekáža najmä fakt, že Zeman po páde vlády Petra Nečasa vymenoval vlastný úradnícky kabinet na čele s premiérom Jiřím Rusnokom aj napriek tomu, že nemal podporu v parlamente. Krajinu teraz čakajú predčasné voľby naplánované na 25. a 26. októbra.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Karel SchwarzenbergMiloš Zeman