Milý Vlad, Arabská jar sa blíži, odkázal McCain Putinovi

Putin
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 6. decembra (WEBNOVINY) – Americký senátor John McCain v utorok adresoval ruskému premiérovi Vladimirovi Putinovi odkaz, že takzvaná Arabská jar sa pohybuje jeho smerom.

Jeden z lídrov Republikánskej strany a vyhlásený kritik Putinovho Ruska takto varoval ruského lídra pred vypuknutím nepokojov podobných tým, ktoré sa v priebehu tohto roka odohrali v krajinách severnej Afriky a Arabského polostrova a vyústili do pádu niekoľkých dlhoročných autoritárskych režimov.

„Milý Vlad, Arabská jar smeruje do tvojho susedstva,“ napísal McCain na svojom blogu, ktorý cituje portál ruskej spravodajskej agentúry RIA Novosti.

Odkázal pritom aj na článok amerického denníka Wall Street Journal, v ktorom sa hovorí o výraznom zhoršení vzťahov Západu s Ruskom pre dôkazy o volebných podvodov počas nedeľňajšieho hlasovania.

V ňom vládne Jednotné Rusko stratilo ústavnú väčšinu v dolnej komore parlamentu a Putin už prisľúbil, že vláda aj preto prejde „vážnymi zmenami“ a ich výsledkom budú, podľa jeho slov, „gubernátorské mŕtvoly“.

Obrazom: Protesty v Rusku

Rusko vracia úder

John McCain
Foto: SITA/AP

Predseda dolnej komory ruského parlamentu Boris Gryzlov v utorok večer vrátil úder americkému senátorovi Johnovi McCainovi a prirovnal ho k postavičke zo slávnej knihy Alica v krajine zázrakov.

Urobil tak v reakcii na McCainov odkaz premiérovi Vladimirovi Putinovi, ktorého líder Republikánskej strany varoval pred príchodom takzvanej Arabskej jari do Ruska.

McCain mi stále viac a viac pripomína zbabelého Marcového zajaca. Je december a on už myslí na jar,“ napísal Gryzlov v odkaze na postavu z diela Charlesa Lutwidgea Dodgsona, ktorý Alicu vydal pod pseudonymom Lewis Carroll.

Šéf Štátnej dumy tak rovnakou mincou McCainovi oplatil jeho blogové vyjadrenie na adresu premiéra Putina, ktorého varoval pred vypuknutím nepokojov podobných tým, ktoré sa v priebehu tohto roka odohrali v krajinách severnej Afriky a Arabského polostrova a vyústili do pádu niekoľkých dlhoročných autoritárskych režimov.

Obrazom: Voľby v Rusku

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe John McCainVladimir Putin