Mimoni valcujú animovaný svet, majú len jedného premožiteľa

Mimoni majú na Slovensku za sebou úspešný víkend
Americký animovaný film Mimoni si len za prvý víkend zarobil na Slovensku 615 602 eur. Foto: youtube.com/printscreen

BRATISLAVA 14. septembra (WebNoviny.sk) – Snímka Mimoni (2015) sa dostala už na druhú priečku historického rebríčka animovaných filmov s najvyššími celosvetovými tržbami.

Nárastu tržieb pomohla Čína

Celosvetové tržby snímke narástli po tom, ako film režisérskej dvojice Pierre Coffin a Kyle Balda uviedli v nedeľu do distribúcie v Číne, kde v prvý deň zaznamenal tržby 125 miliónov jüanov (v prepočte približne 17,4 milióna eur). Išlo o vôbec najlepší otvárací deň animáku v Číne.

Mimoni tak majú momentálne na konte 1,08 miliardy amerických dolárov (958,46 milióna eur), čím prekonali snímku Toy Story 3: Príbeh hračiek (2010) s tržbami 1,063 miliardy dolárov.

Video: Animovaný film Mimoni

Animovaným filmom vládne Ľadové kráľovstvo

Historicky najúspešnejším animovaným filmom je naďalej Ľadové kráľovstvo (2013) s celosvetovými tržbami 1,279 miliardy dolárov.

Mimoni sú zároveň štvrtým finančne najúspešnejším filmom tohto roka. Viac ako miliardu dolárov sa totiž v kinách podarilo utŕžiť iba snímkam Jurský svet (1,659 miliardy dolárov), Rýchlo a zbesilo 7 (1,512 miliardy dolárov) a Avengers 2: Vek Ultrona (1,401 miliardy dolárov).

Informácie pochádzajú z webstránok www.deadline.com, www.boxofficemojo.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom