Aktualizované: Fico je šokovaný zo slov Kisku, sú popretím demokratických volieb

Robert Fico
Predseda vlády SR Robert Fico. Foto: SITA/Jakub Julény
  • aktualizované 4. marca 18:47

BRATISLAVA 4. marca (WebNoviny.sk) – Návrhy, ktoré dnes prezentoval prezident Andrej Kiska, sú popretím demokratických volieb. Uviedol to v nedeľu predseda vlády Robert Fico s tým, že vyhlásenie, ktoré prečítal prezident, nebolo pravdepodobne napísané na Slovensku, pretože popiera naše ústavno-právne tradície a zvyky.

„Šokovali ma slová prezidenta, že aj keby išlo o náhodný motív, reflektuje to stav spoločnosti,“ povedal premiér v súvislosti s prezidentovým vyhlásením k dvojnásobnej vražde. „Na rozdiel od pána prezidenta, mne naozaj nie je jedno, kto zavraždil dvoch mladých ľudí,“ zdôraznil Fico s tým, že cieľom je vyšetrenie tohto brutálneho činu. „Nebudeme tancovať na hroboch dvoch mladých ľudí, ako to robia médiá, opozícia a dnes aj pán prezident,“ vyhlásil.

Prezident sa týmto vyhlásením podľa premiéra hlási k opozícii, ktorej cieľom je prevrat. Rekonštrukcia vlády je podľa Fica na prípadnej dohode koaličných strán, za predčasné voľby musia zase zahlasovať poslanci v parlamente. Ústava tu nevidí úlohu prezidenta, dodal Fico.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaJán KuciakRobert Fico
Firmy a inštitúcie RTVS Rozhlas a televízia Slovenska