Minister Drucker bude so šéfom NAKA hovoriť aj o Krajmerovi, vyjadril sa aj ku Gašparovi

Tomáš Drucker
Minister vnútra Tomáš Drucker. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 28. marca (WebNoviny.sk) – Minister vnútra Tomáš Drucker sa stretne so šéfom Národnej kriminálnej agentúry Petrom Hraškom, pričom s ním chce hovoriť aj o medializovaných informáciach v súvislosti so šéfom Národnej protikorupčnej jednotky NAKA Róbertom Krajmerom a jeho manželkou.

V stredu po zasadnutí vlády to povedal novinárom. „Na toto nepotrebujem čas, dnes budem hovoriť s pánom Hraškom. Budem s ním hovoriť o tejto situácii,“ povedal s tým, že následne bude prezentovať svoje stanovisko. „Ale myslím si, že na toto názor mám,“ povedal.

Prokuratúra preveruje Krajmerovej majetok

Manželka riaditeľa Národnej protikorupčnej jednotky Róberta Krajmera Mária podľa informácií denníka SME previedla 45-percentný podiel vo firme Všetko pre bývanie na spoločnosť Begram, ktorú vlastní advokát Zoroslav Kollár a Klaudia Kollár.

Kollár sa objavil na takzvaných mafiánskych zoznamoch, podľa časopisu .týždeň sa v 90. rokoch špecializoval na bankroty a „administratívno-násilné prebratia firiem“.

Krajmerová pôsobí v predstavenstve Kúpeľov Trenčianske Teplice, ktoré ovláda Kollár cez firmu Begram. Generálna prokuratúra zároveň oznámila, že dala preveriť, či Krajmerovej majetok zodpovedá jej oficiálnym príjmom.

Za Gašpara potrebuje náhradu

Viac času potrebuje minister Drucker na oboznámenie sa s vedením Policajného zboru. „Ja som hovoril o dňoch a týždňoch s tým, že som pripravený na tieto debaty asi každý deň,“ povedal pre médiá po stredajšom zasadnutí vlády. „Nemám dnes dostatok informácií o všetkých ľuďoch,“ uviedol.

V súvislosti s možným odvolaním súčasného policajného prezidenta zdôraznil, že „ak by som aj hypoteticky pripustil, že policajný prezident Tibor Gašpar musí odísť z mojej vôle, musím byť schopný aj povedať, kto by ho mal nahradiť“, povedal Drucker s tým, že toto je pre neho nevyhnutná podmienka.

„Chcem poznať tú prácu a samozrejme aj tie výhrady, ktoré tu boli vo vzťahu k Národnej kriminálnej agentúre, chcem sa oboznámiť aspoň s tým, ako to fungovalo a pýtať sa ľudí,“ dodal.

Odvolanie súčasného prezidenta Policajného zboru Tibora Gašpara bolo jednou z podmienok zhromaždení „Za slušné Slovensko“. Požaduje to tiež parlamentná opozícia, ktorá neverí, že polícia dokáže pod Gašparovým vedením objektívne vyšetriť vraždu Jána Kuciaka a jeho partnerky a tiež podozrenia a korupčné kauzy spájané s vládnou koalíciou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter HraškoRóbert KrajmerTibor GašparTomáš Drucker
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SRMV Ministerstvo vnútra SRNAKA Národná kriminálna agentúraVláda SR