Minister Gajdoš rokoval o obrannej stratégii so švédskou veľvyslankyňou, zhodli sa na spolupráci

Gajdoš
Sprava: Minister obrany SR Peter Gajdoš počas prijatia veľvyslankyne Švédska Helen Eduardsovej. Bratislava, 9. január 2018. Foto: SITA/MO SR

BRATISLAVA 9. januára (WebNoviny.sk) – Minister obrany Peter Gajdoš (SNS) prijal v utorok veľvyslankyňu Švédska Helen Eduardsovú. V diskusii obaja prebrali súčasnú vzájomnú spoluprácu v rámci obrannej stratégie, ako aj možnosti jej rozšírenia.

Témou boli aj modernizačné projekty či dlhodobý plán rozvoja Ozbrojených síl SR. Podľa Gajdošových slov je spolupráca Slovenska so Švédskom na kvalitnej úrovni.

„Zhodli sme sa, že spolupráca našich krajín v oblasti obrany je na vysokej úrovni a máme aj do budúcna na čom stavať,“ uviedol po stretnutí Gajdoš.

V rámci regionálnej spolupráce je priestor na prehĺbenie vzťahov medzi krajinami V4 a zoskupením NORDEFCO. Gajdoš tiež pripomenul ponuku pozvánky do kurzu ISOC v Akadémii v Liptovskom Mikuláši. Diskutovali aj o možnosti spolupráce pri likvidácii výbušnej munície, ako aj o slovenskom projekte nepriamej palebnej podpory „EuroArtillery“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Gajdoš
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SR