Minister Gajdoš si na Orave pripomenul pamiatku hrdinov SNP, vyzdvihol odhodlanie statočných mužov

Gajdos
Pamiatku hrdinov Slovenského národného povstania (SNP) si na dolnej Orave v obci Zázrivá (okres Dolný Kubín) pripomenul minister obrany SR Peter Gajdoš. Súčasťou spomienkovej akcie boli historické ukážky bojov z tohto obdobia. Bratislava, 8. september 2018. Foto: SITA/MO SR

BRATISLAVA 8. septembra (WebNoviny.sk) – Pamiatku hrdinov Slovenského národného povstania (SNP) si v sobotu na dolnej Orave v obci Zázrivá (okres Dolný Kubín) pripomenul minister obrany SR Peter Gajdoš.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Danka Capáková, súčasťou spomienkovej akcie boli historické ukážky bojov z tohto obdobia.

Šéf rezortu obrany pri tejto príležitosti ocenil význam podujatí, vďaka ktorým je možné boj o slobodu priblížiť aj súčasnej generácii. Vyzdvihol zároveň hrdinstvo a odhodlanie všetkých statočných mužov a žien, ktorí počas SNP v boji proti fašistickému režimu položili vlastné životy.

Slovenské národné povstanie bolo historickým počinom našich predkov. Dokázali sme svetu, že si ctíme hodnoty, akými sú sloboda a mier, pretože sme sa o ne rozhodli zabojovať, a to bez akýchkoľvek záruk na úspech,“ cituje tlačová správa Gajdoša.

Obec Zázrivá bola oslobodená 6. apríla 1945 jednotkami 138. streleckej divízie 17. gardového streleckého zboru. V obci bol v roku 1976 odhalený pomník padlým v SNP a 2. svetovej vojne, pripomenula Capáková.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Danka CapákováPeter Gajdoš