Minister Gröhling nemá dôvod odstúpiť. Jeho diplomovka je v poriadku, tvrdí Paneurópska vysoká škola

Branislav Gröhling
Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Paneurópska vysoká škola (PEVŠ) v Bratislave považuje mediálne informácie spochybňujúce diplomovú prácu ministra školstva Branislava Gröhlinga za zavádzajúce a preukázateľne nepravdivé.

Nie je dôvod na odstúpenie

Škola nevidí žiaden dôvod na odstúpenie ministra a trvá na tom, že sa nedopustil porušenia predpisov ani morálneho pochybenia.

Viac o téme: Gröhlingova diplomová práca

Denník N v pondelok uviedol, že minister Gröhling (SaS) získal diplom na tejto vysokej škole pochybným spôsobom, keďže jeho diplomová práca je kompilátom s prvkami plagiátu. Na jej vypracovanie totiž použil vlastnú bakalársku prácu.

„Práca bola vypracovaná v súlade s interným predpisom, ktorý rieši aj možnosť využitia vlastnej bakalárskej práce. Pri citovaní a parafrázovaní bola použitá vtedy platná norma,“ zdôraznila vo vyhlásení Zuzana Jančová z Oddelenia marketingu Paneuróspkej vysokej školy.

Prácu nechcel utajiť

Denník N tiež uviedol, že Gröhling mal navyše požiadať PEVŠ, aby stiahla jeho práce z webu knižnice v snahe utajiť jej obsah. „Autor nikdy nepožiadal o utajenie záverečnej práce,“ zdôraznila Jančová.

Mal by podľa vás minister Branislav Gröhling pre kauzu svojej diplomovej práce odstúpiť z funkcie?

Diplomová práca podľa nej vždy bola prístupná v Akademickej knižnici PEVŠ. „Na základe licenčnej zmluvy, ktorá je súčasťou všetkých záverečných prác, bola diplomová práca sprístupnená akademickej obci,“ vysvetlila.

Za omyl sa ospravedlnili

Priznala, že práca bola omylom zaradená aj v knižničnom informačnom systéme, no túto chybu už napravili a Gröhlingovi sa ospravedlnili.

Gröhling sa už včera vyjadril, že považuje svoju diplomovú prácu v súlade s vtedajšími pravidlami.

Poukázal tiež na to, že pokračovať v bakalárke a dopísať ju ako diplomovú prácu školy štandardne umožňujú.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling
Firmy a inštitúcie PEVŠ Paneurópska vysoká školaSaS Sloboda a Solidarita