Minister Kamenický preberie po Kažimírovi aj miesto v rade guvernérov v štyroch bankách

Prezident vymenoval ministra financií SR
Novovymenovaný minister financií SR Ladislav Kamenický počas vymenovania ministra prezidentom na návrh vlády SR v Prezidentskom paláci. Bratislava, 7. máj 2019. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 4. júna (WebNoviny.sk) – Výmena na poste ministra financií a zároveň na čele centrálnej banky povedie k ďalším rošádam v zastúpení Slovenska v medzinárodných finančných inštitúciách.

Exministra financií Petra Kažimíra nahradí pri zastupovaní v medzinárodných inštitúciách nový minister financií Ladislav Kamenický a Peter Kažimír, ako nový guvernér Národnej banky Slovenska, zase nahradí v ďalších inštitúciách odchádzajúceho šéfa centrálnej banky Jozefa Makúcha. Návrh na tieto zmeny v utorok schválil vládny kabinet.

Ladislav Kamenický tak bude po novom zastupovať Slovensko namiesto Petra Kažimíra v rade guvernérov Európskej banky pre obnovu a rozvoj, Európskej investičnej banky, Svetovej banky a Medzinárodnej investičnej banky.

Peter Kažimír zase Jozefa Makúcha nahradí v pozícii guvernéra Medzinárodného menového fondu a vo funkcii zástupcu guvernéra Európskej banky pre obnovu a rozvoj.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ladislav KamenickýPeter Kažimír
Firmy a inštitúcie MF Ministerstvo financií SRNBS Národná banka Slovenska