Minister Kažimír ešte nepozná svojho nástupcu, svoje členstvo v strane Smer-SD chce zmraziť

Peter Kažimír
Minister financií Peter Kažimír. Foto: archívne, SITA/Marko Erd.

BRATISLAVA 9. decembra (WebNoviny.sk) – Odchádzajúci minister financií Peter Kažimír zatiaľ nemá predstavu, kto ho nahradí v ministerskom kresle. Keďže po 12 rokoch úplne končí s politickým životom, nechce koaličnej strane Smer-SD do výberu nového ministra financií hovoriť.

Kompetentný s rozumnými opatreniami

Sám však pozná niekoľko osôb, ktorý by tento post profesionálne zvládli. Kažimír to v nedeľu povedal v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12. Poslanec Eduard Heger z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti sa vyjadril, že ministrom by sa mal stať kompetentný človek, ktorý bude presadzovať rozumné opatrenia.

Národná rada SR súhlasila vo štvrtok s nomináciou Kažimíra na post guvernéra Národnej banky Slovenska, do funkcii ho musí vymenovať prezident.

Odíde z politického života

Kažimír sa už vyjadril, že v momente, keď bude vymenovaný, odíde z politického života, vzdá sa všetkých politických funkcií a zmrazí svoje členstvo v strane Smer-SD.

Kažimír neskrýval radosť, že parlament schválil aj jeho vyrovnaný rozpočet, čo sa na Slovensku podarilo po prvýkrát. „To, čo som sľúbil, som urobil. Moja misia sa končí,“ uzavrel Kažimír.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerPeter Kažimír
Firmy a inštitúcie MF Ministerstvo financií SRNBS Národná banka SlovenskaOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSMER-SD