Čaputová, Korčok a Kollár vyjadrili sústrasť pozostalým obetí požiaru v Bohumíne

Ivan Korčok
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok . Foto: SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 10. augusta 13:10

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) vyjadril sústrasť pozostalým obetí požiaru bytového domu v Bohumíne. Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor rezortu diplomacie. V českom meste Bohumín zahynulo pri požiari bytovky 11 ľudí.

Podľa tlačového odboru šéf rezortu diplomacie, „s hlbokým zármutkom prijal správu o tragickom požiari bytového domu v Bohumíne, ktorý si vyžiadal ľudské obete. Minister zaslal svojmu českému rezortnému partnerovi Tomášovi Petříčkovi sústrastný telegram, v ktorom vyjadril úprimnú sústrasť a spoluúčasť všetkým blízkym obetí.“

Ku Korčokovi sa pridala aj prezidentka Zuzana Čaputová s predsedom parlamentu Borisom Kollárom (Sme rodina). „Vážený pán prezident, s hlbokým zármutkom som prijala správu o požiari bytového domu v Bohumíne. V mene občanov Slovenskej republiky, ako aj v mene svojom vyjadrujem úprimnú sústrasť rodinám a blízkym obetí tohto tragického nešťastia, a zraneným želám skoré uzdravenie,“ napísala Čaputová v sústrastnom telegrame českému prezidentovi Milošovi Zemanovi.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan Korčok
Firmy a inštitúcie MZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR